EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerTeknoloji

Wordpress Optimizasyonu için WP Fastest Cache

Wordpress sitenizin CLP, CLS, FCP gibi değerlerini düzeltmek ve sitenizin açılış hızını artırmak için kullanabileceğiniz wp cache eklentisi WP Fastest Cache hakkında detaylar.

Wordpress alt yapısı kullanarak bir site yaptıysanız, bu sitenin daha hızlı ve sorunuz çalışması için optimize edilmesi gerekmektedir. Bunların başında sitenizin hızını direk artıracak wp cache eklentileri geliyor. Bu yazımızda ücretsiz ve ücretli versiyonla-rı bulunan Wp Fastest Cache eklentisini anlatacağım.

WP Fastest Cache Nedir?

Öncelikle bu eklentinin tamamen yerli olduğunu belirtelim. WP Fastest Cache eklentisi ile GTmetrix veya Pagespeed gibi araçlarda gördüğünüz web sitesi açılış hızı, CLP, CLS, FCP gibi değerlerin daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.

Yani özetlersek eğer sitenizin hızını artırmak istiyorsanız, SEO’da başarı elde etmek istiyorsanız kesinlikle kullanmanız gereken bir eklenti. Peki bu işlemleri sadece bir eklenti nasıl yapıyor? Gerçekten güvenilir mi?

WP Fastest Cache nasıl çalışır?

WP Fastest Cache nasıl çalışır?

Wp Cache eklentisinin asıl amacı wordpress web sitesiniz için gelişmiş önbellekleme yapmak, sitenizin tasarımında kullanılan HTML, CSS ve Javascriptleri sıkıştırarak sitenin açılışında tarayıcı tarafından yapılan istekleri en aza indirerek sitenin çok daha hızlı açmasını sağlamak.

Eklentinin bir diğer faydası da veritabanı üzerinde temizlik yapabilmesi, kullanılama-yan verilerde temizlik yapabiliyor. Bu sayede veritabanına yapılana istekler azalacağı için hem hostinginiz daha rahat çalışacak hem de sitenizin hızına katkıda bulu-nacak.

WP Fastest Cache nasıl çalışır?

WP Fastest Cache Eklentisi Nasıl Kurulur?

Öncelikle eklentinin ücretli ve ücretsiz iki versiyonu bulunduğun belirtelim. Ücretsiz versiyonda bir çok özellik yine var fakat tam özellikleriyle ve maksimum faydada kullanabilmek için Premium versiyonunu almanızı tavsiye ederim.

WP Fastest Cache Eklentisi Nasıl Kurulur?

Şimdi geçelim eklenti kurulumuna;

Wordpress admin panelinde “eklentiler” kısmına gidiyoruz, burada “yeni ekle” butonunu tıkla-dıktan sonra sağ kısımdaki arama kısmına WP Fastest Cache yazmanız yeterli. Otomatik olarak indirilen uygulamayı aktif ettikten sonra, ayarlarını istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Eklentiyi kullandığınızda faydalarını sizde fark edeceksiniz.

İlk kurulumda Lite yani ücretsiz versiyonu kuruluyor, tam özelliklerde kullanmak is-terseniz, eklenti ayarlarında Premium sekmesinden hemen satın alabilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu