HaberlerTeknoloji

RTX 3060 Ekran Kartları Madencileri Üzdü

Piyasada ekran kartı stok sıkıtısın sebep olan kripto para madencileri, RTX 3060 ekran kartlarını toplu almışlardı. Karttaki kısıtlamalar yüzünden verim alamıyorlar.

Bazı teknoloji perakendecileri daha satışa çıkmadan önce RTX 3060 ekran kartlarını kripto para madencilerine toplu halde sattığı orta çıkmıştı. Madenciler aldıkları RTX 3060 ekran kartlarından bir türlü verim alamıyordu. Nvidia tarafından da orta çıkan haberler oyuncuların yüzünü güldürmeyi başardı.

Nvidia oyuncuları sevindirecek

Nvidia oyuncuları sevindirecek

Nvidia tarafından yayınlanan blog yazısında piyasaya sürülen ekran kartlarında bazı kısıtlamalara gidileceğinden bahsediliyordu, fakat oyuncular bir şekilde madencilerin bu engelleri aşağcaını düşünüyordu. Gerçek yansımalar ise böyle olmadı ve yeni ekran kartlarına erkenden kavuşan madencilere kısıtlamalarla sürpriz yapmış.

Yeni ekran katlarında BIOS seviyesinde yapılan kısıtlamalar şuan için madencilerin kullandığı modifiye edilmiş bios yazılımlarıyla da aşılamıyor. Buna bağlı olarak yeni kartlardan istedikleri verimi almak için uzun bir süre beklemeleri gerekecek gibi duruyor.

Bu haberlerden sonra umarız ekran kartları ihtiyacı olan kullanıcılara daha uygun fiyatla ulaşabilir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu