Faydalı BilgilerListeler

Pırlanta Seçimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pırlanta seçimi oldukça önemlidir ve pırlanta seçerken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Bizde sizlere yazımızda pırlanta seçimi konusunda dikkat etmeniz gerekenleri anlatacağız.

Kendinize küçük bir hediye almak istiyor olabilirsiniz veya sevgilinize evlenme teklif etmek istiyor olabilirsiniz. Bu konuda pırlanta sizin için çok önemli bir hal alacaktır. Peki, pırlanta seçimi sırasında dikkat etmeniz gerekenler hakkında herhangi bir bilgiye sahip misiniz?

Pırlanta Kesimine Mutlaka Dikkat Etmeniz Gerekiyor

Bir pırlantanın kesim şekli, ışığı yansıtma oranını belirlemektedir. İlk olarak bir pırlanta alacaksanız mutlaka doğru olarak kesilmiş bir pırlanta almanız gerekiyor. Pırlanta sektöründe genel olarak yuvarlak pırlantalara yer verilir. Fakat bazı modellerde kalp, markiz, oval ve prenses şekillerine de rastlayabilirsiniz.

Pırlanta Kesimine Mutlaka Dikkat Etmeniz Gerekiyor

Pırlantanın Rengi de Çok Önemli

Pırlantanın rengi ne kadar şeffaf olsa da saflığına göre rengi de fark edecektir. En kıymetli olan pırlanta, içerisinde farklı maddelerin yer almadığı pırlantadır. Bir pırlantanın ışıkta parlamasındaki sebeplerden birisi de pırlantanın kendi rengidir. Bu yüzden pırlantanızın rengini iyice araştırarak ışığı tak olarak yansıtan pırlantaları tercih etmeye çalışın.

Pırlantanın Karatına Dikkat Etmelisiniz

Karat, pırlantanın ağırlığını belli eden bir kelimedir. Bir pırlantanın karatı ne kadar yüksekse maddi olarak değeri de o kadar yüksek olacaktır. Aslında kadınlar için pırlantada ki en önemli konulardan birisi budur.

Pırlantanın Karatına Dikkat Etmelisiniz

Hemen Almanız Gerekmiyorsa Kampanyaları Takip Edin

Normalde pırlanta fiyatları çok yüksek olarak bilinir. Fakat sürekli kampanyaları takip ederseniz uygun fiyatlarla da pırlanta satın alabilirsiniz. Özellikle büyük markalar Anneler Günü, Kadınları Günü gibi özel günlerde pırlantalarda çok iyi indirimler yapıyor. Sizde bu indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Zamanı Olmayan Bir Model Seçmeye Çalışın

Pırlanta denilince onlarca model gözünüzün önüne geliyor olabilir. Fakat siz zamansız bir model seçmeye çalışın. Çünkü pırlanta hatıra olarak da bırakılabilecek değere sahip bir takıdır.Eğer zamansız bir model seçerseniz çocuğunuza rahatlıkla hatıra olarak bırakabilirsiniz. Aynı zamanda siz taktığınız zaman da her ortamda ve her yaşta kullanabilirsiniz.

Sertifikalı Pırlanta Tercih Edin

Sertifikalı Pırlanta Tercih Edin

Bir pırlanta alacağınız zaman aldığınız pırlantanın 4C sertifikası olmasına dikkat edin. Bu sertifikayı pırlanta aldığınız satıcıdan mutlaka talep edin. Zaten ülkemizdeki bilinen ve güvenilir olan markalardan pırlanta aldığınız zaman sizlere sertifika direk verilecektir. Özellikle erkekler evlilik teklifi edecekleri zaman sertifika almayı unutuyor. Evlilik teklifi edeceğiniz zaman sevgilinize vermeseniz bile mutlaka siz isteyin.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu