ListelerYaşam - insan

İlişkinizi Canlandıracak 5 Tavsiye

Özellikle uzun süreli ilişkilerde bir dönem sonra ilişkinizin rutine bağladığını görebilirsiniz. Bu durumdaysanız ve ilişkinizi canlandıracak tavsiyeler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Aslında ufak jestler ilişkinizi canlandırmanıza yardımcı olabilir.

Bir Kahve Bile İlişkinize Heyecan Katabilir

İlişkinizi canlandıracak tavsiyeler arıyorsanız sizlere büyük jestler gösterilecektir. Fakat sabah hazırlayacağınız bir fincan Türk kahvesi veya ufak bir tost bile ilişkinizin rutine bağlamasına engel olabilir. Çiftlerin birbirine sık sık ufak jestlerde bulunması mutlu bir ilişkinin en büyük göstergelerindendir. Aynı zamanda ilişkinizin rutinleşmesine de engel olur.

İlişkinizi Canlandıracak Tavsiyeler

Akıllı Telefonunuzdan Uzaklaşın Hatta Kapatın

Akşam yemeğinizi yedikten sonra sürekli sosyal medya hesaplarınızı kontrol ediyorsanız belki de telefonunuzu kapatmanın vakti gelmiştir. İlişkide mutlu olma ve sürekli sosyal medya kullanımı arasında ters orantı olduğunu söylemeliyiz.

Geçmişteki Komik Anılarınızdan Bahsedin

Sevgilinizle veya eşinizle sohbet ederken, ilişkinizin ilk başladığı dönemlerden yani sizin ayaklarınızın yerden kesildiği dönemlerden bahsedin. Bazen en iyi hatıralarınızın en komik olanlar olduğunu göreceksiniz. Bu konuda yapılan bazı araştırmalarda; geçmişteki anılarını hatırlayan ve beraber eğlenceli günlerini konuşan çiftlerin memnuniyet oranlarının diğer çiftlere göre daha yüksek olduğu görülmüştür.

Sıcak Bir Sarılma

Sıcak Bir Sarılma

Bir ilişkinin canlı kalması için sadece cinsel yaklaşımlar gerekmemektedir. Partnerinizin elini tutma veya sıcak bir sarılma da ilişkinizin canlanmasını sağlayabilir. Dokunmak insanların rahatlamasına ve sakinleşmesine yardım eden içgüdülerden birisidir. Partnerinize dokunduğunuz zaman ise ona pozitif bir enerji verirsiniz.

Ona Farklı Sorular Sorun

Çiftler belli bir zaman sonra ilişkilerinde genellikle çocuklar veya iş ile ilgili sorular sorar. Partnerinize en son ne zaman onunla ilgili sorular yönelttiniz? İlişki geliştiği süre boyunca insanlarda değişmeye başlıyor. Bu yüzden karşınızdaki kişi belki de ilişkinizin ilk başlarında olan kişi değildir. Yani ilgi alanlarında değişiklikler olmuş olabilir. Eğer ilgi alanlarında değişiklik olmadıysa bile ona onunla ilgilendiğinizi gösterebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu