Faydalı BilgilerListeler

Ayak Kokusunu Engellemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Hepimiz zaman zaman ayak kokusundan dolayı rahatsızlık çekmişizdir. Aslında ayak kokusunu engellemek oldukça kolaydır. Ayak kokusunu engellemek için ne yapmak gerekir sorusunun yanıtını merak ediyorsanız yazımızın devamında bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Ayak Kokusunu Engellemenin Yolları

Eğer ayak kokusu giydiğiniz ayakkabılardan kaynaklanıyorsa ayaklarınızı ne kadar temiz tutarsanız tutun yine de koku oluşacaktır. Ayak kokusunu engellemek istiyorsanız bu tür ayakkabıları giymekten kaçınmalısınız.

Çoraplarınızı her gün değiştirmek de ayak kokusunu engellemek için kullanabileceğiniz yöntemler arasındadır. Giyeceğiniz çorapların pamuklu olmasına özen gösterin. Bu tür çoraplar teri emici özelliğe sahip olduğundan koku oluşmayacaktır. Ayrıca aynı ayakkabıyı üst üste iki gün giymekten de kaçınmalısınız. Bu sayede ayakkabılarınız hava alacaktır.

Ayak Kokusunu Engellemenin Yolları

Deri ayakkabılar giymek yerine hava alan ayakkabılar giymeye çalışın. Deri ayakkabılar ayak sağlığı için olumlu olsa da kokuyu daha fazla muhafaza etmekte ve bu durumda ayakların kokmasına yol açmaktadır.

Geceleri yatmadan önce ayaklarınızı yıkayıp talk pudrası ile pudralayın. Pudra terlemeyi önleyeceği için ayak kokusunu engellemek de mümkün olacaktır.

Ayak kokusundan doğal yollarla kurtulabilirsiniz. Bunlardan biri elma sirkesi kullanmaktır. Bir leğenin içine ayaklarınızı yakmayacak kadar sıcak su dökün. İçerisine 1,5 çay bardağı elma sirkesi ilave edip ayaklarınızı 15 dakika kadar bu suyun içinde bekletin. Ayaklarınızı sabunla yıkayarak sirke kokusunun çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Ayak kokusu için en çok kullanılan yöntemlerden biri de demlenmiş siyah çaydan arta kalan çayın içine ayakları koymak ve 10 dakika kadar bekletmektir. Ayaklarınızı silerek temizleyebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu