EDİTÖR BAŞVURU
Sağlık

Maydanoz Kürü Nedir, Nasıl Yapılır?

Maydanoz kürü nedir? Maydanoz kürünün yapılışı, maydanoz kürünün faydaları ,maydanoz kürü ile zayıflama gibi detayları yazımızda okuyabilirsiniz.

Maydanoz kürü dediğimizde aklımıza bir takım doğal yöntemlerle kullanılan cilt maskesi aynı zamanda doğal bir içecek hepimizin aklına gelir. Genellikle zayıflamak için kullanılan bir doğal yöntemdir. Peki maydanoz kürü nasıl yapılır, faydaları nedir? diye soracak olursanız, okumaya devam ediniz.

Maydanoz bir çok yemeğin aynı zamanda salataların lezzetini oluşturur. İçerdiği sağlıklı vitamin ve mineraller sayesinde zayıflamak içinde kullanıldığı bilinir, bunun yanı sıra limon ile karıştırılarak cildin yumuşaması ve aynı zamanda karaciğer yağlamasını da ortadan kaldırmaktadır. Maydanoz ve limon C vitamine sahiptir. 15 gün boyunca kullanıldığı takdirde, cilde parlaklık sağlayacaktır. Böylelikle cildiniz ışıl ışıl parlamış olacaktır. Maydanoz Kürü, bunun yanı sıra limonun da karışımıyla oluşan bir mucizevi iksirdir. Karaciğer yağlarını kolayca söküp atar. 15 gün kullanım sonrasında istediğiniz şekile varacaksınız. Maydanoz kürü ile bilinen tarif ettiğimiz kür Mucizevi yeteneği sayesinde karaciğerdeki toksinleri atar ve temizler.

Fakat bilmeniz gerekir ki maydanozunuzun taze olması gerekir. Marketlerde satılan iri yapraklı maydanozlar işinizi görmeyebilir. Sizlere tavsiye edebileceğim, taze köy maydanozları olması gerekir. Organik olmayan maydanozlardan kaçınınız. Çünkü bu organik olmayan maydanozlar sizlere faydadan daha çok zarar getirir.

Maydanoz suyu nasıl yapılır?

Maydanoz kürü için gereken malzemeler ise şunlardır;

1 bardak su, 14 – 15 adet maydanoz ve 1 adet limon ile istediğiniz kürü elde edebilirsiniz.

Maydanoz suyu nasıl yapılır?

Maydanoz suyunu tarif edersen; Blenderanın içine 14 – 15 adet küçük maydanoz koyarak elde ettiğimiz maydanoz suyunun içerisine 1 adet orta boyada bir limonu üstüne sıkmanız gerekir. Daha sonra bir bardak su ilave ederek iyice karıştırınız. Elde ettiğiniz maydanoz kürünü sabah aç karna  bir bardak içebilirsiniz. İçtikten 15 – 20 dakika sonra kahvaltınızı yapabilirsiniz. Şunu da belirtmek isterim ki bu kürü 15 gün aralıksız kullanarak bu sonucu elde edebilirsiniz. Fakat olası durumda eğer bu kürü devamlı yapmak istiyorsanız, ara vermeniz gerekecektir. Ne kadar ara vermeliyim? Diye soracak olursanız, 15 gün kullanımdan sonra 5 gün ara verip tekrar devam edebilirsiniz. Genelde ikinci bir kullanım için 15 + 15 kullanıyorlar. Fakat 15 günden sonra 5 gün ara vermeniz sizlerin yararına olacaktır.  Eğer 15 + 15 gün yapmaktan ziyade tekrar devam etmek istiyorsanız 6 ay sonra tekrar yapabilirsiniz. Yani üst üste yapılması doğru değildir. Faydadan çok zarar verebilir.

Maydanoz kürü ciltte ki akneleri, sivilceleri de temizler, ve cilde istediniz gibi canlılık verir. Kullanımınız da yani kullandığınız esnada cildinizde sivilceler dahada artabilir, fakat bu normaldir, bu durum ile karşı karşıya geldiğinizde tedirgin olmanıza gerek yok. Çünkü kullanımdan sonra artış sağlanan sivilceler ile önceki sivilceler yok olup gidecektir. Böylece ferah ve güzel bir cilde sahip olabileceksiniz.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu