EDİTÖR BAŞVURU
Hayvanlar Alemiİlginç Bilgiler

Dünyanın En Pahalı 6 Hayvanı

Hayvanları severiz ama bu listede yer alan hayvanları sevmek için sadece hayvan sevgisi yetmiyor ayrıca büyük bir de servete sahip olmak gerekiyor. İşte en pahalı hayvanlar.

Öncelikle hayvanların evde ve kapalı yerlerde tutsak gibi beslenmesine karşı olduğumuzu belirtmek isterim. İçeriğimizde yer alan hayvanların hepsi türünün nadir örneklerindendir. Malum nadir türler olunca da bunların fiyatları da çok yüksek değerlere çıkabiliyor. Listemizde yer alan hayvanlarda bu şekilde en pahalı değere sahip, bizim gördüğümüz, duyduğumuz örneklerdir.

Dünyanın En Pahalı 6 Hayvanı

The Green Monkey

The Green Monkey

Lütfen, Yeşil Maymun için Sabaeus maymunuyla karıştırmayın, aslında 2006 yılında bir açık artırmada 16.000.000 $ karşılığında satılan safkan bir yarış atıdır.

Missy İnek

Missy İnek

Missy, en yüksek süt üretimine sahip olduğu bilinen Holstein cinsi ineklerden geldi. Bununla birlikte, süt ürünlerinden daha fazlasını üreten bir grup Kanadalı yatırımcı tarafından 2009 yılında 1.200.000 $ karşılığında satın alınmış ve aynı cinsin daha fazla üretilmesini ve dolayısıyla süt üretiminin daha fazla üretilmesini umut etmiştir. Missy aslında Kanada’da düzenlenen yıllık “Yılın İncisi” yarışması olduğu için satın alınan tek pahalı inek değildi.

Tibet Mastiff

Tibet Mastiff

Adından da anlaşılacağı gibi, bu köpek ırklarından birinin Tibet, Çin, Moğolistan ve yakınlardaki ülkelerden geldiğini biliyorsunuz. Cins başlangıçta kurt saldırılarına karşı hayvanları korumak için geliştirilmiştir. En pahalı Tibetli Mastiff, 582.000 $ için Çin’de satın alındı.

Sir Lancelot Encore

Sir Lancelot Encore

Sir Lancelot Encore 155.000 dolara mal olan bir labrador. Fiyat geldiği prosedürden dolayı buna geldi. O, maalesef kanser teşhisi konmuş ve ölmüş olan Sir Lancelot adında bir başka labrador klonudur. Ona sahip olan aile onu çok sevdi ve onu klonladılar.

Beyaz Aslan Yavruları

Beyaz Aslan Yavruları

Görünüşe göre, vahşi ve tehlikeli hayvanların bazı ülkelerde evcil hayvan olarak tutulmasına izin verilmektedir. Beyaz Aslanlar, vahşi evcil hayvan severler tarafından çok sevilen nadir bir aslan türüdür. Yavrularının şu an 138.000 dolar fiyat etiketi var.

Geyik Böceği

Geyik Böceği

Nadir bir geyik böceği 89,000 dolar için bir Japon damızlıkçı tarafından satıldı. Böylece, en pahalı evcil hayvanlardan biri ve aynı zamanda satılan en pahalı böceklerden biri oldu. Şuan hala Japonların bu böcekle ilgilendiği biliniyor. Diğer isimleri ise, Rare Stag Beetle ve Lucanidae olarak da bilinir.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu