Sağlık

Makyaj Bazı Nedir, Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Makyaj bazının cilde faydalarının olduğu bilinmektedir. Bununla beraber makyaj bazı seçimi çok önemlidir.

Kozmetik mağazalarının güzellik reyonlarında gördüğünüz ancak ne işe yaradığını bilmediğinizden almayı tercih etmediğiniz makyaj bazı cildinizde kusursuz bir makyajın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Yapacağınız makyaj öncesi cildinize uygulayacağınız makyaj bazı ile makyajın cildinize daha güzel ve kalıcı durmasını sağlayabilirsiniz.

Makyaj bazının faydaları nelerdir?

Makyaj bazının faydaları nelerdir?

Cilt kusurlarını yoğun makyajla kapatmaya çalışmak yerine tercih edeceğiniz makyaj bazı makyaj sonrası kusursuz güzelliğinizde büyük etkisi olacak. Makyaj rutininizde gereksiz bir aşama olarak görülse de makyaj bazı ile daha pürüzsüz bir cilde sahip olarak cilt gözeneklerinin görünümünü minimize edebilir ve ciltteki ince çizgilerin kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Ciltteki renk farklılıkları için de cilt tonunu eşitleyici özelliği bulunana makyaj bazı uygulaması ile cildiniz makyaj yapmaya hazır hale gelmiş olacak. Ayrıca makyajın gün boyu yüzünüzde sabit kalması ve herhangi bir yere bulaşmaması açısından da makyaj bazı ideal bir seçimdir.

Makyaj bazı nasıl kullanılır

Makyaj bazı nasıl kullanılır

Makyaj bazını uygulamak için elleriniz de olmak üzere yüzünüzü hassas bir temizleyici ile yıkamanız gerekir. Makyaja başlamadan önce cildinizi tüm kirden arındırarak temiz bir cilde makyaj ürünleri kullanmanız cilt sağlığı açısından da faydalı olacaktır.

Cildinizi kirden arındırmanız sonrası cilt tipine uygun nemlendiriciyi cildinize uygulayarak işleme başlayabilirsiniz. Birkaç dakika bekledikten sonra ciltte emilimi sağlanan nemlendirici üzerine parmak uçlarınızla veya sünger yardımıyla makyaj bazını uygulayabilirsiniz. Bezelye büyüklüğü kadar makyaj bazını cildinizin tüm bölgesine tam olarak eşit miktarda uygulayarak cildinizi makyaj için hazır hale getirmenizi sağlayacaktır. Güzellik reyonlarında makyaj bazını krem, jel veya toz formunda bulmanız mümkün. Göz bölgesine makyaj bazını uygulamaktan kaçınarak makyaj bazı işlemini tamamlayabilirsiniz.  Primer adı da verilen makyaj bazı uygulaması sonrası fondoten ve diğer makyaj ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Makyaj bazı seçerken dikkat edilmesi gerekenlerMakyaj bazı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Kozmetik ürünlerinde pek çok makyaj bazı ürünlerini bulabilirsiniz. Makyaj bazı kullanma nedenlerinize bağlı olarak tercih edeceğiniz makyaj bazı ciltte renk bozukluğu, yağlı ciltlerdeki parlamaya karşı, karışıklık ve ince çizgilere karşı çeşitleriyle karşınıza çıkacaktır.

Havanın sıcak ve nemli ya da soğuk ve kuru olduğu zamanlarda çantanızda mutlaka bulundurmanız gereken primer yüzünüze uygulayacağınız makyajın daha kalıcı olmasına imkan tanıyacak. Ayrıca yüzünüzde yokmuş gibi duran hafif bir makyajı tercih ettiğinizde de sadece makyaj bazını uygulayabilirsimiz. Kusursuz makyajın ardındaki sırrı makyaj bazı ile keşfederek güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu