Savaş Teknolojiyle İcat Edilen Daha Sonra Günlük Kullanımımıza Sunulan 5 İcat

pomeranian boo fiyatları

1. Ped

Ped

İlk kadın pedi 1. Dünya Savaşı sırasında icat edildi. Savaş alanındaki hemşirelerin kullanımına verildi. Daha sonra savaştan sonra kadınların günlük ihtiyaçlarından biri haline geldi. 

2. Sallama Çay

Sallama Çay

Yıllar önce icat edilen ama kullanılmayan sallama çay savaş esnasında Alman askerlerinin üşümemesi için cepheye gönderildi ve orada değişiklik geçirip yenilendi. Daha sonra halkın kullanıma sunuldu ve günümüze kadar geldi.

3. Paslanmaz Çelik

Paslanmaz Çelik

Paslanmaz çelik İngilizlerin savaş esnasında silahlarının paslanmaması için ilk defa kullanıldı. Ardından tüm dünya endüstrisinde kullanma başlandı

4. GPS

GPS

GPS ilk kullanımı savaş zamanında Amerika ordusu Rusya’nın çalışmalarını incelemek için uydular aracılığıyla görüntü kaydı almaya başladıklarında konum tespiti için. Daha sonra yer tespiti amaçlı kullandılar. Ardından günümüz teknolojisinde her telefonda olan harita özelliğinin temelini kurdu ve hayatımızda vazgeçilmez bir hal aldı.

5. Sinyalle İletişim

Sinyalle İletişim

Savaş esnasında sinyaller sadece uçağın yerinin tespitinde kulede kullanılıyordu. Uçaklar kulelerle iletişim kurup yerlerini belli edip ona göre saldırıyorlardı. Almanlar bu teknolojiyi geliştirerek havadan sinyallerle mesaj gönderip diledikleri gibi haberleşmeyi sağladılar. Savaştan sonra bu teknoloji gelişmiş telsizlerin önünün açtı.

Ayrıca Bknz.  Kilo Vermek İçin Öneriler ve Yapılması Gerekenler