Faydalı BilgilerSağlık

Lahana Suyu Kürü ile Zayıflama

Lahana suyu kürü yaparak evde düzenli ve sağlıklı şekilde kilo vermek mümkün durumda.

Sağlık ve bitki denildiği zaman akla gelen ilk kişilerden olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu lahana suyu kürü kilo verilmesini sağlıklı bulmakta ve tavsiye etmektedir. Lahana suyu kürü doğal ve hızlı şekilde tıpkı hemen etkisini gösteren şok diyetler gibi hızlı bir sonuç göstermesinin beklenmemesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

İçerisindeki lif sayesinde Lahana sindirim sistemini düzenleyici etkisi vardır. Bu özelliği sayesinde vücuttaki yağ yakımı artar. Lahananın vücudun çalışmasını sağlaması sayesinde kişiler hızlı kilo verir. ve bu durum metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Lahana Suyu Diyeti ile zayıflama bu özellikler sayesinde kolaylıkla gerçekleşmektedir.Pek çok kişinin denediği ve olumlu sonuçlar aldığı bir diyettir.

Bir diğer faydası da, Lahana içerdiği yakıcılar sayesinde kanser riskini azaltır. Ayrıca kan dolaşımını da olumlu bir şekilde etkilemektedir. Vücuttaki selülit problemlerine de olumlu bir sonuç vermektedir bu kür. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kontrolünde denenmiş ve onaylanmış olan kürün yapılması ve uygulanması da oldukça basit şekilde gerçekleşmekte.

Lahana Suyu Kürü ile Zayıflama

Evde Lahana Suyu Kürü Yapılışı

Başlangıçta 1/2 litre temiz suyu bir tencere içerisine dökünüz. Ardından suyun hemen kaynamasından önce 6-7 adet beyaz lahana yaprağını suya atın. 10 dakika kadar tencerenin ağzı kapalı şekilde lahana yapraklarının kaynamasını bekleyin. Süre dolunca lahana yapraklarını sudan alın. Sonrasında biraz ılınmasını bekleyin ve hazırlamış olduğunuz bu suyu için. Kürü 5 gün uygulayın ve ardından 3 gün ara verin. Sonrasında 5 gün daha uygulayın. İçeceğiniz kürü bir kerede hazırlamak yerine her seferinde taze olarak kaynatın ve için. Yemeklerden 15-20 dakika kadar önce aç karna içilmesi gerekmektedir. Bu diyeti yaparken günlük yaklaşık 2 litre kadar su tüketilmeli ve kişinin yediklerine dikkat etmesi gerekmektedir.

İlk 5 günlük süreç

Her sabah ve akşam 1 su bardağı

3 günlük ara

  1. hafta: Her gün 1 su bardağı
  2. hafta: İki günde 1 su bardağı
  3. hafta: Üç günde 1 su bardağı
  4. hafta: Yedi günde 1 su bardağı
  5. hafta: Bu haftada içilmeyecek
  6. hafta: Hafta içerisinde sadece 1 su bardağı

Lahana suyu kürü ile etkili bir şekilde zayıflamanız mümkün. Lahana suyu kürü yanı sıra zayıflama önerilerini de dikkate alırsanız daha sağlıklı ve pozitif yönde ilerleme kaydederek zayıflamış olabilirsiniz.

Lahana Suyu Kürü ile Zayıflama

Zayıflama Önerileri

Zayıflama önerileri olarak doğru bir diyet etkili olacaktır. Kilo almak gibi kilo vermek te kişinin beslenme iradesine yönelik bir durumdur.

Örnek bir diyet şu şekilde olabilir. Sabah kalktığınızda bir kâse yoğurt ile keten tohumu yiyebilirsiniz. Bu öğün sizin hem kilo vermenizi sağlayacak hem de sağlıklı bir şekilde beslenmenize olanak sağlayacaktır. Bunların yanında günde en az 1 saat yürüyüş yapmanız da kilo vermenizi oldukça hızlandıracaktır. Bu yürüyüşler aç karnına yapılırsa daha etkili olacaktır. Sabah yediğiniz keten tohumunun ardından öğlene kadar 1 adet meyve yiyebilirsiniz. Bu sizin acıkmamanız için önemli olacaktır. Öğlen yemeğinde ise protein ağırlıklı veya haşlanmış sevseler yemelisiniz. Kesinlikle yağ, tuz, şeker tüketmemeniz gerekiyor. Böylece sağlıklı zayıflamak için ilk adımları atmış oluyorsunuz.

Bu süreç içerisinde biraz sabır göstermeniz gerekecektir. Biraz zor bir diyet olması nedeniyle çok fazla acıkabilirsiniz ve yemek yemek istemeniz gayet normaldir. Bu nedenle sabrederek çok daha başarılı olabilirsiniz. Bu diyet sizin 3 ayda yaklaşık olarak 15-16 kilo vermenize olanak sağlayacak ve bu kiloyu sağlıklı bir biçimde vermiş olacaksınız. Ayrıca vücudunuzda sarkmaları önlemek adına spor yapmanız da oldukça önemlidir. Böylece hem görünümlü bir vücuda hem de sağlıklı yaşam tarzına sahip olmuş olacaksınız. Zayıflama önerileri kapsamında bu altın öneriler kullanılmaktadır. Siz hangi diyetisyene gitseniz bile size bunları söyleyecektir.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu