Faydalı BilgilerYaşam - insan

Saç Ekiminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı yaşam her insanın hayalidir ancak sağlığımızın yanı sıra fiziksel görüntümüze de önem veriyoruz. Çünkü eğer fizik görüntümüz de sıkıntılar yaşarsak bu durum ruh sağlığımızdan tutunda, fiziksel sağlığımıza kadar birçok kriterde bizleri etkiliyor.

Tam bu noktada son zamanların en popüler sağlık işlemlerinden biri olan saç ekimi gözümüze çarpıyor. Saç dökülmesi aslında Türkler’in genetiğinde pekte sık olmasa da son zamanlarda ( 10 – 15 yıl ) büyük artış göstermekte. Özellikle erkeklerde görülen saç dökülmesine, saç ekimiyle büyük oranda başarı elde ediliyor. Ancak bu işlemi yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekmekte.

Saç Ekimi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz

Saç Ekimi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz

  1. Öncelikle saç ekimi yaptıracağımız yerin, hastane veya hijyenik bir ortam olup olmadığına dikkat etmeliyiz.
  2. Doktorun daha önce gerçekleştirdiği işlemlere bakacağız. Ancak buda yeterli değil. Çünkü artık sanal ortam
    birtakım işlemler yaparak sonuçları değiştirmek mümkün bu yüzden referans verilen kişilerle iletişim kurmak en garantisi olacaktır.
  3. Doktor araştırmasını yaptık ve karar kıldıktan sonrada, doktorlara birtakım sorular sormamız gerekmekte. Çünkü bazı araştırmalarımızda işlemlerin birçoğunu doktorların değilde yanında çalışanların yaptığı söylenmekte bu yüzden bu konuda ameliyattan önce konuşmak yararlı olacaktır.
  4. Tabi ki bu ameliyatında bir fiyatı var bu fiyatı artık piyasa araştırması yaparak öğrenebilirsiniz. Ancak 2000 – 5000 TL arasında değişmekte. Yani ihtiyacınıza göre bu rakamı siz belirleyebilirsiniz.
  5. Doktorunuzu buldunuz, fiyatta anlaştınız her şey bitti mi ? Hayır bitmedi. Son bir konuyu daha doktorunuzla konuşmanız gerekmekte. Bu nedir diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim: Saç ekimi işlemi gerçekleştikten sonra birtakım bakım ürünleri yani kısaca tedavi ürünleri kullanmanız gerekiyor. Eğer sizlerde bu konuyu doktorunuzla başta konuşursanız anlaştığınız fiyatın içine bakım ürünlerini de dahil edebilirsiniz. Aksi takdirde sizlerden ekimden sonra, ekstra bir para isteyebilirler.

Sağlıklı yaşam ile ilgili bilgi vermeye devam ediyoruz. Bugün sizlere saç ekimi hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu