İlginç Bilgiler

İlginç ve Faydalı Eşya Tasarımları

Son zamanlarda hayatımızı kolaylaştırıcı çok ilginç fakat faydası saymakla bitmeyen projeler dolaşıyor. Bu projeler henüz bize yabancı olsa da çok yakın zamanda herkesin ulaşabileceği şekilde elinin altında olacak. Faydalanabileceğimiz bu projelerin ilk tanıtımları İnternet üzerinden sizlerle buluşuyor. Üretimi fazlalaştıkça hayatımıza girecek olan ilginç tasarımlardan bazıları şu şekilde sıralanıyor.

  1. Uzaktan Kumandalı Paspas

Uzaktan Kumandalı Paspas

Ev kadınlarının en büyük sıkıntısı olan günlük temizlik için en başarılı çözümlerden biridir uzaktan kumandalı paspas. Tıpkı bir oyun oynar gibi hareket konsolu sayesinde bütün evi bedeninizi yormadan temizlemenize yardımcı olacaktır. Düz zemin evlerde halıları ortadan kaldırmanız yeterli olacak. Tek parmak hareketiniz ile mikrofiber dokulu paspas sayesinde toz parçaları paspasınıza takılacaktır.

  1. Oluklu Bulaşıklık

oluklu bulaşıklık tasarımı

Oluklu bulaşıklığı aslında su gideri olan bulaşıklık olarak da tabir edebilirsiniz. Günümüz normal bulaşıklıkların da alt tarafında bulunan tepsi şeklindeki su toplayıcı hazneyi dolduğunda boşaltmak ve unutulduğunda oluşan kötü koku ve su lekeleri en büyük kabuslardan biri oluyor. Akarı olan oluklu bulaşıklık basit olmasına rağmen bayanların en çok işine yarayan yaratıcı icatlardan biri sayılabilir.

  1. Ahşap Kitap Ayracı

Kitap severler bilirler ki kitap ayıracı okuyucuların hayatında farklı bir anlam taşır. Değişik tasarımlarda yaratıcı binlerce kitap ayracı bulabilirsiniz ancak üçgen şekilde ahşap doğrama kitap ayracı en çok dikkati çeken faydalı tasarımlardan biri denilebilir. Bu kitap ayracını okuma koltuğunuzun sehpasında her zaman sabit tutarak devam etmekte olduğunuz kitabı kaliteli şekilde okuyabilirsiniz.

  1. Silikon Gazoz Kapağı

Silikon Gazoz Kapağı

Gazlı içeceklerin genellikle soğuk ve asitli olarak tüketmek gerektiği gerçeğini herkes bilir. Günümüz şartlarında henüz metal kapak yerine kapatıcı olarak herhangi bir tasarım bulunmuyordu. Ancak şimdilerde silikon şişe kapağı sayesinde yarım bıraktığınız gazlı içeceğinizi asidi kaçmadan daha sonra tekrar içmenize olanak sağlayıcı kapaklar var. Bu kapaklar sayesinde yarım kalan soda, kola, alkollü içeceklerinizi kapatıp daha sonra yeniden devam edebilirsiniz.

  1. Anahtar Takip Cihazı

Anahtar Takip Cihazı

Unutkanlık çağın hastalığı ve en çok unutulan gereçler arasında başı anahtar, uzaktan kumanda ve telefon çekiyor. Telefonu arama yaparak bulabilirsiniz, kumanda evin içinde olduğundan dolayı arayarak bulabilirsiniz, ancak anahtarınız kaybolduğunda ona dair hiç bir fikriniz olmayacaktır. Bunu engellemek adına bir bilir kişi mucizevi bir tasarım yaparak anahtar unutkanlığına karşı bir formül geliştirmiş. Anahtar takip cihazını tıpkı bir anahtarlık gibi anahtarınızı bağlıyorsunuz ve cep telefonunuza yüklenecek bir program sayesinde harita üzerinden bulabiliyorsunuz. Bu şekilde artık unutkanlık sorunu yaşayan kişilerin içi daha rahat oluyor.

  1. Prizli Yatak Yükselticiler

Prizli Yatak ayağı

Akıllı telefonların ardından cep telefonu şarj tüketimi oldukça fazlalaştı denilebilir. Hiç bir kimse yoktur ki gece yattığında telefonu şarja takmayan. Şarj tüketiminin fazla olduğu bu dönemde geceleri telefonunu baş ucunda isteyen kullanıcılar yatağa yakın şekilde kendi çaplarında prizler oluştururlar odanın orta yarinden geçen uzatma kabloları düzen açısından büyük sıkıntı yaratıyor. Buna bir son vermek amacıyla bir zihni sinir projesi olarak yatak ayaklığı şeklinde prizler üretime başlamıştır.

  1. Masaj Tarağı

Masaj Tarağı

Saç diplerinde olağanüstü rahatlama sağlayıcı sinir hücreleri vardır ve genellikle kafa masajı güzellik salonlarında, masaj salonlarında uzman ve bilir kişiler tarafından sıklıkla yapılır. Düzen değiştirici bir proje olarak üretilen masaj tarağı sayesinde saçlarınızı tararken rahatlamayı sağlayabilirsiniz.

  1. Paspas Terlik

Paspas Terlik

Satışı son zamanlarda çok fazla olan paspas terlikler sayesinde ev hanımlarının yüzü gülecek denebilir. Paspaslara saklayıcı alanlar aramak, yer bezleri ile bel ağrılarına maruz kalmak son buldu denebilir. Uzak doğunun buluşu olan paspas terlik sayesinde eğilmeden ve saklama alanı aramadan temizliğinizi kolayca gerçekleştirebileceksiniz. İşiniz bittiğinde çamaşır makinesine atarak rahatlıkla temizleyebileceğiniz bu paspas terlikleri yakın zamanda bütün marketlerde görmeniz mümkün gibi görünüyor.

  1. Pencereli Şemsiye

Pencereli Şemsiye

Çok yağmur alan bölgelerden gelen asrın buluşu da basit bir tasarım olmasına rağmen faydalı görünüyor. Renkli şemsiyeleri herkes sever. Özellikle bayanlar kıyafetleri ile uyum içerisinde şemsiyelerde kombinelerini tamamlarlar. Farklı tasarımlı şemsiyeler ile önünü görmekte zorlanan kişiler için şemsiyenin görüş alanını genişletmek için saydam bir pencere açılmış. Bu pencere sayesinde etrafı daha net şekilde görebilir. Görünüşünüzden ödün vermeden yolunuza devam edebilirsiniz.

  1. Işıklı Ev Terliği

Işıklı Ev Terliği

Gece dolaşmaları bazı insanlarda alışkanlık yaratır. Geceleri kalkıp yemek yemek, su içmek, lavaboya gitmek bir çok insanın alışkanlığıdır. Bu işleri yaparken evde yaşayan diğer insanları rahatsız etmemek adına ışığı yakmadan hareket etmeniz gerekir. Karanlıkta ayağınızın takılmamasını istiyorsanız ışıklı ev terliği tam size göre bir buluş denilebilir. Geceleri yatağınızdan kalktığınız anda düğmesine basarak aydınlanmayı sağlayın parmak uçları da bulunan led ışıklar sayesinde ev içerisinde nereye adım attığınızı net bir şekilde görün. Bu işi yaparken evde kimsenin gözü açılmasın.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu