İlginç Bilgiler

Amerika’da Suçluların Aldığı 8 İlginç Ceza

Bu yazımda da sizlere işlenen suçlar karşısında verilmiş olan en ilginç cezaları anlatacağım. Cezaları görünce gerçekten inanılmaz gelebilir.

Ülkemizde ya da dünyanın diğer ülkelerinde işlenen suçlar karşısında verilen cezalar bazen çok ilginç olmaktadır. Ülkemizde hakim bu konuda yetkili iken diğer bazı ülkelerde de yargıçlar cezayı belirlerler. Bu yazımda da sizlere işlenen suçlar karşısında verilmiş olan en ilginç cezaları anlatacağım.

Verdiği cezalar ile ünlenen Michael isimli yargıç, 21 yıldır Amerika Birleşik Devletlerinde görev yapıyor. Aşağıda belirttiğim tüm cezaları bu zeki yargıç vermiştir.

ilginç cezalar

Suçluların işledikleri suça göre aldıkları 8 ilginç ceza

1-  Bir kadın 35 yavru kediyi ormanın ortasında onları ölüme terk etmişti. Bu suç karşısında aldığı ceza da, Kasım ayı soğuğunda ormanda bir gece geçirmek oldu. Tabi bir de para cezası var.

2- Taksiye binen bir kadın taksiciye ücretini ödemedi. Ünlü yargıçta ona 48 kilometre yürütme cezası verdi. Neden 48 kilometre olduğunu bizde anlamadık. Herhalde ücret 48 dolar falan tutmuştu.

3- Alkollü araç kullanmanın cezası bu yargıç sayesinde oldukça caydırıcı oluyor. Akollü araç kullanan bir sürücünün cezası, morga girip sorumsuz sürücülerce öldürülen insanlaları saatlerce izlemek oldu.

4- Bir erkeğe biber gazı sıktığı için suçlu bulunan bir kadının cezası ise yine çok ilginç. Kadına iki seçenek sunuldu. İlk seçenek 30 gün hapse girmek, ikinci seçenek ise 3 gün toplum hizmetiyle beraber yüze biber gazı sıkılması. Kadın ikinci seçeneği seçti ve tam yüzüne biber gazı sıkıldığı anda öğrendi ki o bir suydu. İlginç bir deneme 🙂

5- Noel zamanında iki genç bir heykel çalmıştır. Cezaları da, bu aptalca eylem için üzgünüz yazan bir eşek ile gezmek oldu. Hem de tüm gün boyunca.

6- Yavru bir köpeği balkondan çöpe atan bir adamın cezası ise tüm gün boyunca çöpte durmak oldu.

7- Liseli çocuklar ilk okul öğrencilerinin servislerinin tekerini yardılar. Bu yüzden çocuklar evlerine gidemedi. Yargıç liseli öğrencilere ceza olarak, evlerine gidemeyen bu öğrenciler için piknik düzenlettirdi.

8- Halka açık alanda cinsel ilişkiye giren bir çift mahkemeye çıktı. Cezaları da parktaki tüm çöpleri temizlemek oldu. Birde gazeteye ilan verildi. Kendilerini gören herkesten özür dilediler. Bizce hiç caydırcı bir ceza olmamış ama tabi yargıçtan iyi bilecek değiliz bu işleri

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu