İlginç Bilgiler

İlginç Bilgiler ile Microsoft Word Gerçeği

istanbul temizlik şirketi

Microsoft Word’de hazırlanan bir belge kaydetmeden çıkılsa dahi geri getirilebilir. Nasıl mi? İşte böyle…

Bütün gün çalıştınız çabaladınız. Sayfa sayfa bir belge hazırladınız. Yazmaktan parmaklarınız uyuştu ama belgeyi kaydetmeden çıktınız. Aklınızı ” İki saattir uğraşıyordum bütün emeğim gitti, yok müdüre yetiştirmem lazımdı şimdi yalan söylüyorum sanacak, yok efendim sabaha kadar uğraştım şimdi ödevi yetiştiremeyeceğim” gibi düşünceler kemirirken aslında kaydetmeden çıkılan belgenin geri getirilebileceğini size söylesek bize inanır mısınız?

Daktiloları Rafa Kaldıran Bilgisayar Programı

Bilgisayarların ülkemize gelmesinin ardından Microsoft Word ile tanışmamız çok uzun sürmedi.

Nedir Bu Word?

Microsoft Word: Bill Gates’in sahibi olduğu yazılım firması Microsoft tarafından Microsoft Windows ve Apple Macintosh işletim sistemleri tabanında çalışmak üzere yazılan ve dağıtımı yapılan bir sözcük işlemci programı.

İçinde bulunan detaylı metin biçimlendirme seçenekleri, ayrıntılı tablo, şekil ve grafik oluşturma başarıları nedeniyle, kendi türünde şu anda dünyadaki en popüler yazılımlardan biridir.

[irp]

Ödev yapma programı

Bilgisayarların hayatımıza yeni yeni girdiği zamanlarda ödev yapmak için kullanmaya başladığımız programların başında geliyordu.

Mülakatlarda Soruldu

Okuldan sonra girdiğimiz iş mülakatlarında ”ofis programları kullanmayı biliyor musun” sorusunun cevap listesinde en başta yer aldı.

CV’leri süsledi

İş başvurusu yapacağımız zaman cvlerimizde olmazsa olmaz özellik olarak yer aldı. Word kullanmayı bilmeyenin iş bulması bir dönem gerçekten zordu.

Kendini Devamlı Yeniledi

Gelişen teknoloji ile birlikte yer yıl yeni özelliklerle karşımıza çıktı. Bilgisayarlardan tabletlere, tabletlerden telefonlara kadar indi.

Her Zaman Bilgisayarımızda Yerini Aldı

Yıllar geçtikçe bilgisayarların içinde yerini almak yerine para ile satılan bir program olsada bir şekilde hep bilgisayarımızda yerini aldı.

Bilmediğimiz Bir Çok Özelliği Vardı

Kime sorsak Word kullanmayı biliyordu ama aslında hiç birimiz onu yeterince tanımadık. En önemli özelliği olan kaydedilmeyen dosyayı geri getirme özelliğinden bir haber yaşadık ve çoğumuz bu durumda kaydedilmeyen dosyayı en baştan yazmak zorunda kaldık. İşte herkesin ihtiyaç duyduğu ve nadir bilinen özelliğin olası bir kaydetme durumunda nasıl kullanılacaği.

Dosya>bilgi>Sürümler dediğimizde emeklerimizi kurtarmanın yolu.

İlginiz Çekebilir

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu