Faydalı BilgilerHayvanlar Alemi

Güvercin Beslemek Günah mı?

Güvercin beslemek uğursuzluk getirir mi?

istanbul temizlik şirketi

Güvercin beslemek keyifli bir aktivitedir ama bazı insanlar günah olduğunu veya uğursuzluk getirdiğini düşünür ve beslemez peki ya güvercin beslemek günah mı bu konuda her kafadan farklı bir ses çıkmaktadır kimisi günah kimisi de günah değil demektedir doğrusu nedir? güvercin beslemek uğursuzluk getirir mi gibi soruların internet üzerinde sıkça dolaştığını ama anlamlı bir kaynak bulunamadığını söylemek istiyorum, islami kaynaklardan edindiğim bilgilerle bu sorulara cevaplar vereceğim.

Güvercinler özgür hayvanlardır ve onların yaşam alanı doğadır eğer ki güvercini doğadan alı koyup kafese kapatırsanız sırf sizin eğlenmeniz uğruna hayvan acı çekecektir ve bu durum sizin için kötü sonuçlar getirecektir.Bu soru ve sorular hakkında hadisler mevcuttur eğer ki kesin bilgiye ulaşmak istiyorsanız İslami kaynaklardan yapılan araştırmalara itibar ediniz benim yaptığım araştırma tamamen İslami kaynaklardan olduğu için yazılanlar doğrudur.

“Gökyüzünde Allah’ın emrine boyun eğerek uçan kuşları görmüyorlar mı? Onları gökte ancak Allah tutar. Şubhesiz bunda inanan bir toplum için ibretler vardır.” (Nahl 79)

İnsan kendi keyfi için eğer ki bir hayvana eziyet ediyorsa, günahtır unutmayın ki hayvanlar Allah’ın sessiz kullarıdır.

Güvercin Beslemek Günah mı

Peygamber efendimiz (s.a.v) güvercin beslemek hakkında bir açıklaması olmuştur, ve sokakta güvercin peşinde koşan bir kişiyi görmüş ve onun için şunları söylemiştir, Bir şeytan, bir şeytanı kovalıyor.

Güvercin peşinde koşmak onunla eğlenmek faydasız bir iş olarak görünmektedir çünkü güvercin besleyen bir kişi yapacağı işlerden alıkoyulacak hem kendine hem ailesine maddi manevi zararı dokunacaktır, Peygamber Efendimiz (s.a.v) güvercin beslemenin doğru bir şey olmadığı söylemiştir.

Bunlar dışında her hangi bir açıklama bulunmamaktadır, keyif için güvercin besleyebilirsiniz ama Peygamber efendimiz (s.a.v) söylediği sözleri unutmayınız. Her ne olursa olsun güvercin bakmayı kafaya koyduysanız hayvana eziyet etmeden aç susuz bırakmadan beslemenizi tavsiye ederim zaten bu iş aşırı bağımlılık yapacağı için zamanınızın büyük bir kısmını güvercinler ile geçireceksiniz aç ve susuz bırakacağınızı sanmıyorum.

Enam Suresi 36. Ayette Allah, “Yeryüzünde yürüyen bütün hayvanlar ve kanatlarıyla uçan bütün kuşlar da ancak sizin gibi birer ümmettir” buyuruyor.

009combatant

Kendi içlerinde hiç düşünmediler mi ki, Allah göklerde, yerde ve bu ikisi arasında bulunan her şeyi ancak hak ile ve belirlenmiş bir süre için yaratmıştır? Doğrusu insanların çoğu, Rablerine kavuşmayı inkâr etmektedirler. 30/8

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu