EDİTÖR BAŞVURU
Gezi Rehberi

Gizli Cennet Akyaka ve Akyaka’da Yapılabilecek Aktiviteler

Çok fazla insanın aklında olmayan bu cennet gibi koy oldukça sakin bir ortam sunuyor. Peki ya bu cennette sizler ne tür aktiviteler yapabilirsiniz ?

Muğla’nın bir cennet niteliğindeki körfezinde muhteşem doğasıyla sizleri karşılayan bir kasaba. Yazın sıcağında hem deniziyle hem de rüzgarıyla sizlere serin anlar yaşatacak bir tatil köyü. Çok fazla insanın aklında olmayan bu cennet gibi koy oldukça sakin bir ortam sunuyor. Peki ya bu cennette sizler ne tür aktiviteler yapabilirsiniz ?

1. Kano ile Azmak Gezintisi

Kano ile Azmak Gezintisi

Eğer Akyaka’ya gittiyseniz bölgedeki Akçapınar Köyü’nün hemen yanındaki azmak çayın da sazların arasında muhteşem bir kano deneyimi yaşayabilirsiniz. İsterseniz toplu gezilere de katılabilirsiniz.

2. Akkaya Merkez Gezintisi

Akkaya Merkez Gezintisi

Mekanlarının çeşitliği ile Akyaka Merkez yerli yabancı turistler için muhteşem bir ortam sunuyor. Gündüzleri vakit harcayabileceğiniz, kahvenizi ya da soğuk içeceğinizi yudumlayabileceğiniz kafe tarzı mekanlar; geceleri ise pub ve gece kulüpleriyle sizlere hizmet vermekte. Ayrıca dilerseniz Akyaka kamp alanlarına kamp kurarak doğayla iç içe zaman geçirebilirsiniz.

3. Akyaka Tekne Turu

Akyaka Tekne Turu

Sakin bir vaha olan Akyaka koyunda doğayla iç içe bir tekne turu tecrübesi sizleri bekliyor. Tekne turunun yapıldığı bölümde suyun kenarında hiçbir yerleşim ve restorant yok. Bu da sizlere müthiş bir seyir zevk sunuyor.

4. Akyaka Bisiklet Turu

Akyaka Bisiklet Turu

Akyaka’da bisikletinizi kiralayıp ağaçların arasındaki patikalarda mükemmel doğa havası eşliğinde gezebilirsiniz. Eşsiz bir deneyim olacağına eminiz.

5. Akyaka’da Gün Batımını izlemek

Akyaka'da Gün Batımını izlemek

Gün sonunda yorgunluğunuzu deniz kenarında akşam gün batımını izleyerek atabilirsiniz. Güneşin ufukla temas ettiği o  muhteşem anı kaçırmak istemezsiniz. Maviyle kızılın oyununu mutlaka izlemelisiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu