Gezi RehberiListeler

Girilmesi Yasak Olan Gizemli Kuzey Sentinel Adası

Hindistan'da yer alan gizemli Kuzey Sentinel Adası korkutucu yerli halkında dolayı gidilmesi yasaklanan bir ada. Kuzey Sentinel Adası hakkında detaylar yazımızda.

istanbul temizlik şirketi

Dünyada Gidilmesi ve Girilmesi Yasak Olan Bölgeler Var Mıdır?

Dünyada gidilmesi ve girilmesi yasak olan pek çok yer bulunmaktadır. Dışarıdan buralara merak salıp gitmek isteyen pek çok insan buralara gitmeyi deneselerd e başarısız olmuşlardır. Gidebilenlerde ya geri dönememiş yada bir şekilde bu gizemli yerlerde bulunan etkenlerden kurtulup kaçmışlardır. Az sonra bahsedeceğimiz Dünya’nın gizemli yerlerinden bir tanesi de Kuzey Sentinel Adası dır.

Kuzey Sentinel Adası Nasıl Bir Yerdir?

Kuzey Sentinel Adası Nasıl Bir Yerdir?

Andaman Adaları ve Bengal Körfezinde bulunan Kuzey Sentinel Adası, Hint Okyanusunda yer alan en güzel ve ihtişamlı adalardan bir tanesi olup inanılmaz derecede gür ve güzel ormanları ve sahilleri bulunur.

Kuzey Sentinel Adasına Giriş Yasak Mı?

Evet, Kuzey Sentinel Adasına Giriş Maalesef yasaktır. Kuzey Sentinel adasında yaşamını sürdüren ve yerel konumda olan kabilelerin tutumu o kadar sert bir yapıda ki, ada toprakları içerisinde ve hatta yakınlarından geçen bir yabancı insan gördükleri anda infaz ediyorlar.

Yerel Halk, Bölgenin Yakınlarından Uçan Helikopterlere Bile Alevli Oklar Fırlatıyorlar.

Kuzey Sentinel Adasının yerel halkı, adanın yakınlarından uçan helikopterlere alevli oklar, ayrıca büyük sapanlar vasıtası ile kayalar fırlatıyorlar. Bu denli tutumlu davranışlarının sebebi ise kabile üyelerinin medeniyeti kesinlikle ve asla kabul etmeyip reddetmelerinden kaynaklanmaktadır. Bu tutumlu hal ve hareketlerden şu anlaşılıyor ki, belli ki bu halk dışarıdan gelen hiçbir etken tarafından rahatsız edilmek istenmiyorlar.

Kuzey Sentinel Adasına Giriş Yasak Mı?

Adada Yaşayan Kabilenin 60 Bin Yıllık Geçmişi;

Hindistan ülkesinde yer alan ve Birlik Bölgesi isminde bir bölgede bulunan bu adada yaşayan kabile dış Dünya ile bağlantısını tamamen koparmış durumdadır. Aslında bu adada yaklaşık 100 tane kabile birlikte bulunuyor. Ancak, bu kabilelerin en önemlileri daha doğrusu gündeme oturan kabile olan Kuzey Sentinel Adası bölgesindeki Sentinel kabilesidir. Bu bilindik kabilenin de yaklaşık 60 bin yıllık geçmişinin olduğu söylenmektedir.

Hindistan Hükümetinin Adaya Gidişleri Yasaklaması;

Hindistan hükümeti tarafından adaya gönderilen elçilerin adada yaşayan kabileler tarafından hiçbir şekilde kabul edilmeyip öldürülüp yenilmesi üzerine bu gizemli adaya gidişi kesinlikle yasaklamış durumda.

 

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu