EDİTÖR BAŞVURU
Sinema

Gerilim Dolu Gelmiş Geçmiş En İyi 5 Zombi Filmi

Yaşam savaşını bizlere sonuna kadar hissettiren heyecan, korku ve gerilim dolu bu en iyi zombi filmleri listeme mutlaka göz atmalısınız

Yaşam savaşını bizlere sonuna kadar hissettiren heyecan, korku ve gerilim dolu bu en iyi zombi filmleri listeme mutlaka göz atmalısınız. En başta zombi kaosunu seven film severler için mükemmel olan bu zombi konulu filmleri kaçırmayın diyorum 🙂

“Film sıralamaları İMDB puanları baz alınarak yapılmıştır.”

1. BUSAN’A TREN | İMDB 7.5

BUSAN'A TREN

Train To Busan filmi

2016 Güney Kore yapımlı Train To Busan filmi izledikten sonra düşündüğümden daha iyi bir filmle karşılaştığım heyecanlı bir zombi yapımı. Train to Busan filmi konusuna gelince bir anda insanları zombiye dönüştüren bir virüs bütün ülkeyi etkisi altına alır ve bu sırada babasıyla beraber annesinin yanına gitmekte olan küçük bir kız tren de zombi felaketiyle karşı karşıya kalırlar. Bir zombi filminde hissetmeye alışık olmadığımız duyguları da yaşattıran anlamlı ve etkilemeyi başaran mükemmel bir yapım. Filmde küçük kız ve babasının zombilere karşı verdiği hayat mücadelesini izlerken insana hayat dersi de vermeyi başarmışlar.

2. ÖLÜLERİN ŞAFAĞI | İMDB 7.4

ÖLÜLERİN ŞAFAĞI
Bir gece de Dünyayı saran zombi salgını sonrası insanlar bilinmeyen bir sebepten dolayı birbirlerinin etini yemeye başlarlar. Ölülerin şafağı filminde zombiler tarafından ısırılmadan kurtulan birkaç insan bir alışveriş mağazasında kapana kısılıp bir süre burada hayatta kalsalar da kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundadırlar.

3. DÜNYA SAVAŞI Z | İMDB 7.0

DÜNYA SAVAŞI Z

dünya savaşı z film

2013 yapımlı Dünya Savaşı Z filminin başrolün de ünlü oyuncu Brad Pitt yer alıyor ve  filmde ailesini zombi felaketinden kurtarmak için çabalayan bir adamın hayat mücadelesini izliyoruz. Güney Kore de başlayan zombi felaketini durdurmak için insanlar bir çare aramaktadır ve bir asker olan Brad Pitt de ailesi ardında bırakıp bu görevde yer alır.

4. 28 HAFTA SONRA | İMDB 7.0

28 HAFTA SONRA
Zombi felaketinden kurtulmuş olan bir grup insan karantina bölgesinde yaşamlarını sürdürmektedir ama devam eden zombi kaosu için çare ararken doktorlardan biri de zombi tarafından ısırılır. Bu ısırma sonucunda bir anda zombiler karantina bölgesini de sarmaya başlar.

5. ÖLÜMCÜL DENEY | İMDB 6.7

ÖLÜMCÜL DENEY

Umbrella şirketi insanların ömrünü uzatabilmek adına ilginç deneyler yapmaktadır ve son olarak geliştirdikleri bir virüs bir hırsız tarafından çalınınca tüm binayı etkisi altına almaya başlar. Virüsün yayılmasına durdurmak için laboratuvarın yapay zekası devreye girerek tüm kontrolleri etkisi altına alır. Tüm çalışan insanlar zombiye dönüşürken bir grup insan hayatta kalabilmek için hem yapay zekaya hem de zombilere karşı savaş vermek zorundadır.

İlginiz Çekebilir

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu