EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı Bilgiler

Ev ve Banyo Dekorasyonunda Yapılacaklar

Banyo dekorasyonu yapma kararı verdi iseniz, size birkaç tüyo vererek şık bir banyo ile tanışmanızı sağlayabiliriz. Detaylar yazımızda.

Bir evin belki de en ihmal edilen yerlerinde biri de banyolardır. Oysa banyolar hem misafirlerinizi hem de sizi ağırlayan ve temizlik açısından en çok dikkat isteyen noktalardan biridir. Genellikle dar ve küçük alanlardan olması gereken öznenin gösterilmesini engeller. Banyoya sadece bir çamaşır makinası bir havlu koyarak hoş bir ortam yaratmanız pek mümkün olmayacaktır. Banyo dekorasyonu yapma kararı verdi iseniz, size birkaç tüyo vererek şık bir banyo ile tanışmanızı sağlayabiliriz.

Öncelikle artık özel yapım mobilyalar yerine hazır mobilyaları tercih edebilirsiniz. Çok daha uygun fiyatlı olan bu ürünler ile harika bir banyoya kavuşmak hayal olmayacak. Sizler bu işler için en sık gidilen Koçtaş, teksen, İkea gibi büyük alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Sizler için yapılan minyatür banyoları bile görebilir ve az çok bilgi alabilirsiniz.

Banyo dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Banyo dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Eğer banyonuz küçük ise, dikkat etmeniz gereken şeylerden biri çok kaba ürünler almamanızdır. banyonuz küçük olsa da düzgün olarak yerleşim yaptığınız takdirde size yeterli gelecektir. Öncelik ile banyolarınızda halen seramik kullanıldığı gibi son birkaç yıldır duvar kâğıtları bile tercih edilebiliyor. Islanmaz ve sudan etkilenmez duvar kâğıtları her ne kadar şık ve farklı bir örnek olsa da, yine de kullanışlı olduğunu düşünmüyoruz. Sizler yine kolaylıkla silinebilen ve yıkanabilen seramikler ile işlerinizi daha kolay görebilirsiniz.

Ev dekorasyonu , duvarları hallettikten sonra gelelim duşakabinlere. Eğer banyonuzda bir küvet koyacak kadar alanınız var ise kesinlikle küvet koymalısınız. Bol köpüklü sıcak bir su ile dinlenme herkese iyi geldiği gibi mutlaka size de iyi gelecektir. Duşakainlerinizi son sistem olan cam olarak tercih edebilir ve banyonuza havalı bir ortam yaratabilirsiniz. Üstelik kolay kolay kırılmayan bu camlar, kırıldığı anda da tuz buz olarak kişiye zarar vermiyor.

Klozet takımlarınız ise mümkün ise duvardan gömmeli olarak yapılmalı ve görsel bir sunum olarak bileştirilmeli. Banyonuzun rengine göre beyaz, ya da kahverengi bir tuvalet seçebilirsiniz. Kahve ve siyah renkler her zaman klozette daha güzel olabiliyor. Satın almış olduğunuz yerde tüm örnekleri inceleyebilirsiniz.

Banyonuzun lavabo kısmı da yine en önemli alanlardan biri. Artık ortası camlı ve altında dolabı olan klasik lavabo takımları sona erdi. Mümkün ise arka kısmına taşlar ile işleyeceğiniz oval, yine duşakabinle uyum sağlayabilmesi cam ya da farklı bir tasarım satın alabilirsiniz. Banyolarda en çok dikkat çeken yerlerden biri kuşkusuz lavabolardır. İlk bakışta tüm gözleri üzerine toplar ve güzle bir şıklık yaratır.

Eski yıllarda moda olan 3lü klozet takımları ise artık çoktan tarif olmuş durumda. Banyonuzun yer durumuna göre ortaya püsküllü bir tuvalet paspası atabilirsiniz. Böylelikle tek parça ile şıklık yakalayacak ve banyonuzu dolu göstereceksiniz. Banyonuzu kapısı da yine çok önemli. Sadece içeriden kitlenen banyo kapılarını pek önermekteyiz. İçeriye giriş yapan ve kapıyı kilitleyen birine olası bir kötü durumda ulaşmanızı çok fazla zorluyor. Oysa normal kilitli kapıları yedek anahtarı ile açmak çok daha kolay.

sade Banyo dekorasyonu

Banyo dekorasyonu yaparken küçük detaylar

Son olarak banyonuzu küçük objeler ile ve mutlaka güzel kokular ile süslemişiniz. Bunun için satılan çok hoş sabunlar var. Alışveriş merkezi içlerinde şubeleri olan bu yerlerden aalcağınız farklı renk ve kokulu sabunlar ortamı hareketlendirecek ve muhteşem bir koku bırakacaktır. Alanın çok büyük olmaması sebebi ile de, koku uzun süreli olacak ve banyonuza giren herkes bu hoş koku ile büyülenecektir. Sizlerde banyonuzu artık yenileme zamanı geldi diyorsanız bir alışverişe çıkmalı ve bir ön keşif yapmalısınız

Originally posted 2021-11-19 09:58:25.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu