Sağlık

En Kaliteli Ayak Bakımını En Ucuz Yöntemle Nasıl Yaparsınız?

Artık Pediküre Masraf Yaparak Paranızı İsraf Etmeyin! Sadece İki Mutfak Malzemesi ile Ayaklarınız Uzun zamandır görünmediği kadar güzel görünecekler!

Bakımlı ayaklar estetiğin ötesine geçen nedenlerden dolayı önemlidir. Yaygın olarak bilinmese de, ayaklarımız aslında genel sağlığımızı oldukça ciddi bir şekilde etkiler. Yine de, olanca önemine rağmen genellikle ihmal edilirler. Bu basit yöntemi kullanarak, ayaklarınızın bakımı için daha fazla çaba harcamadan kolay ve gerçekten etkileyici sonuçlar elde edeceksiniz.

Bazı insanlar düzenli olarak pedikür yapmaktan hoşnut olurlar ve bu işe bir hayli para harcarlar, ancak bu çok hızlı bir şekilde oldukça pahalı bir işleme dönüşebilir. Sıklıkla tavsiye edilen ayak ürünleri ya çok pahalıdır ya da hiç pratik değildir. Avuç dolusu para harcamanız yetmiyormuş gibi Güzellik veya Pedikür Salonuna gidip-gelmek ve orada pedikür yaptırmak için zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Artık kendi ayak bakım ürününüzü kendiniz yapabilirsiniz. Burada en iyi olan şey ise bu iş için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeler mutfağınızda sizi bekliyor!

saglikli-ayaklarin-bakimi-icin-ne-yapilmali-ayak-bakimi-onerileri

Gerekli Malzemeler

  • 4 bardak süt
  • 3 çorba kaşığı karbonat

Tarifimizi Nasıl Hazırlarız?

  • Önce sütü ısıtın ve sonra ayaklarınız için yeterince büyük olan bir leğene dökün.
  • Karbonat ekleyin ve sıcaklığın çok fazla olmadığından emin olarak iyice karıştırın.

Şimdi sadece yaslanın, rahatlayın ve ayaklarınızı 10 dakika boyunca bu karışım içinde bekletin.

İşiniz bittiğinde ayaklarınızı ılık su ile durulayın ve iyice kurulayın. En iyi sonucu elde etmek için, bu tedavinin tadını günlük olarak çıkarmaya çalışın. Ayaklarınız yakında yumuşak, pürüzsüz olacak ve ayaklarınızın genel sağlığı oldukça iyileşecektir.

Harika görünen ve harika hissettiren ayaklar için, her zaman bir servet harcamanız gerekmez. Çoğu zaman, ihtiyacınız olan her şey kendi evinizde bulunabilir. Ve uzun bir günden sonra 10 dakikalık rahatlamayı hak ediyorsunuz. Çatlamış, pürüzlü, kokan ayaklardan kurtulmak ve iyi ayak hijyeni ve ucuz bir ayak bakımı ile mükemmel ayak sağlığına ulaşmak artık çok kolay. Ne trafikte gidip gelmek için can sıkıntısı çekeceksiniz, ne randevu saatinizi beklemek zorunda kalacaksınız, ne pedikür için Güzellik merkezinde tıkılıp kalacaksınız ve ne de avuç dolusu para harcamak zorunda kalacaksınız. Çare mutfağınızda gizli! Bu basit yöntemle sağlıklı ve mutlu ayaklar diliyoruz sizlere.

Uyguladıktan sonra elde ettiğiniz sonuçları ve deneyimlerinizi lütfen bize yazın, deneyimlerinizin bu yöntemi yeni uygulayacak arkadaşlar için de ışık tutmasına vesile olabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu