Faydalı BilgilerYaşam - insan

Daha Uzun Görünmenizi Sağlayacak 6 Püf Nokta

istanbul temizlik şirketi

Tarz sahibi olmak istemeyen bir kadın yoktur ama maalesef tüm moda trendleri her tür yükseklik ve figürle uyumlu değildir. Bu nedenle, bir kadın kendisi için yapılmış gibi modaya uygun kıyafetler giydiğinde boyu ve tarzında kötü duruş ortaya çıkmaz. Ama bazı kadınlarda bu tam tersiyle ortaya çıkan bir durumdur.

Böyle aksilikleri önlemek için ne yapmalısınız. İşte daha uzun ve daha ince görünmenin altı basit yolu.

Doğru ayakkabı ve aksesuarları seçin

Doğru ayakkabı ve aksesuarları seçin

Daha uzun olmanın en kolay yolu yüksek topuklu ayakkabı kullanmaktır. Ayakkabınızın rengi de çok önemlidir: Herhangi bir nötr renkli ayakkabı bacaklarınızın daha uzun görünmesine neden olurken, siyah ayakkabılar, özellikle bağcıklı olanlar bunun yerine bacaklarınızın daha kısa görünmesini sağlar.

Örneğimizde, boynunuzu daha kalın ve tüm vücudunuzu biraz tıknaz gösteren, artık moda olan gerdanlık gibi görüntünüzü yatay bir çizgide ‘kesen’ aksesuarlar takmamanız gerektiğini de görebilirsiniz.

Çizgili baskılara dikkat edin

Çizgili baskılara dikkat edin

Bu örnekten, şu anda moda olan çizgili kıyafetleri dikkatlice düşünmeden giymemeniz gerektiğini görebilirsiniz. Yatay şeritler hacim katarken, bu baskı ile diz boyu eteğin yanlış kombinasyonu bir cm daha kısa görünmenizi sağlayacaktır. Aksine, monoton midi etekli çizgili bir üst, şeklinizi ‘uzatır’.

Boyunuza göre kot pantolon ve çanta seçin

Boyunuza göre kot pantolon ve çanta seçin

Daha küçük bir boydaysanız ve kısaltılmış kot pantolon giyiyorsanız, bu sizi daha da küçültebilirler. Bu tür kotları yüksek topuklu ayakkabılarla ve bir ekin üstüyle birleştirin. Yüksek bel kot pantolonlar ayrıca boyunuzu ayarlamanıza ve daha uzun görünmenize yardımcı olabilir. Dikey çizgi vurguları etkiye katkıda bulunacaktır. Örneğin, pantolon şeritleri bacaklarınızı uzatacaktır.

Çantanızın boyutuna özellikle dikkat edin. Minyon bayanlar için en iyi seçenek, genişliği on inçten fazla olmayan küçük bir çantadır. Şık bir alışveriş çantası, imajınızı ağırlaştırır.

Palazzo pantolonu deneyin

Palazzo pantolonu deneyin

Palazzo pantolonlar, bacaklarınızı daha uzun hale getirirken ve daha uzun görünmenizi sağlarken yüksek topukluları veya platform ayakkabılarını gizlemenin harika bir yoludur. Sakin ve basit tek tonlu stilleri seçmeyi deneyin. Yüksek belli pantolonlu kısaltılmış üst, birçok mevsim moda olan bir kombindir. Bu numara üst ve alt vücut oranlarınızı koruyacak ve bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Bir kazak veya bluz seçtiyseniz, ince bir kemer takabilir veya örneğimizde olduğu gibi pantolonun içine sokabilirsiniz.

Kalem etekleri ihmal etmeyin

Kalem etekleri ihmal etmeyin

Özellikle kalem eteklere dikkat edilmelidir çünkü sizi çok daha ince ve uzun gösterirler. Kısa bir üstünüz yoksa beyaz bir gömlek veya bluz size yardımcı olacaktır, bu yüzden her zaman yanınızda bulundurun. Bizim durumumuzda, eteğin içine sokulmalı, bu da sizi önemli ölçüde daha ince gösterecektir.

Doğru gömlek giyin

Doğru gömlek giyin

Bir gömlek elbise ilginç bir tasarıma sahiptir ve neredeyse her tür figürle uyumludur. Bununla birlikte, minyon kızlar, sanki daha büyük bir insan için yapılmış gibi, onlarda garip görünebilir. Ayrıca belde biraz fazla hacim verebilir. Yine de bu kolayca ayarlanabilir: sadece bir kemer takın ve kollarınızı sıvayın. Minyon kızlar için mükemmel kol uzunluğu 3 / 4’tür. Ek olarak, tek tonlu bir gömlek seçmeyi deneyin.

İlginiz Çekebilir

Sevda

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu