Faydalı BilgilerListeler

Hassas Terazi Kullanım Alanları ve Kullanımı

Hassas teraziler elektronik aksanlar ile çalışmaktadırlar. Üzerlerine konan cisimlerin ağırlıklarını tam olarak ölçerek en hafif maddelerin bile ağırlığını bizlere söyleyebilmektedir. Bu yüzden genellikle ağır olmayan, hafif maddeler için kullanımı yaygındır. Bu kullanım alanları ise laboratuvar ortamı, kuyumcular, kimya sanayi ve bazı değerli maden ocaklarında ölçüm için kullanılıyor. En ufak maddelerin hata payı olmadan ölçümünü sağlamak büyük terazilerde oldukça zordur. O yüzden hassas teraziler kullanılarak ince işler gerçekleştirilebiliyor. 

Bu teraziler gramın binde birine kadar ince ölçümler gerçekleştirebiliyorlar. O yüzden kuyumcuların bir numaralı tercihi olmaktadırlar. Kuyumcular sattıkları gümüş, pırlanta, elmas ve altın ağırlıklarını hata payı olmadan bu hassas teraziler üzerinde gerçekleştirip bizlere satışı sağlamaktadır. Eğer bir miligram bile hata yapılırsa ciddi miktarda kayıplara ve zarara yol açacağı için bu müthiş icat sayesinde günümüz kuyumcuları artık işlerini daha rahat bir şekilde yapabiliyor. Eskiden hassas terazi olmadığı için kuyumcuların ciddi miktarda altın kayıpları oluyordu. Bu da ölçüm yaparken tahmini olarak sapma hesaplanma çabası ile önüne geçilmeye çalışılsa da başarılı olunamıyordu. Diyebiliriz ki günümüz kuyumcuları hassas terazi teknolojisi ile işlerini eski kuyumculara göre daha kolay bir şekilde yapabiliyor.

En İnce Ağırlıkları Ölçmeniz Mümkün

En İnce Ağırlıkları Ölçmeniz Mümkün

Hassas teraziler 0.001 gram ile 1100 kilograma kadar ölçüm yapabilmektedir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kuyumcu ve diğer alanların kullanımı dışında pazarcıların da işine yaramaktadır. Kilo ile ürün satacak kişiler ürünlerini hassas teraziler üzerine koyarak daha rahat bir şekilde ölçüm sağlayabiliyorlar. Hassas terazi olması nedeni ile de fazladan ürün koymayarak yine tasarruf yaparak işletmesine veya şahsına en iyi şekilde gelir sağlayabiliyor.

Hassas ölçümler yapabildiğiniz bu cihaz ise ölçüm ortamı farketmeksizin her türlü koşulda sizlere sorunsuz ölçümler sağlayabiliyor. Pazacılar malumunuz açık havada hizmet verdiği için yağmurlu günlerde hassas terazilerin sorun çıkarabileceğini düşünebilirler. Fakat yağmur damlaları terazi üzerinde herhangi bir etkiye sahip olmayacağı için yine sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde ölçümlerinizi yapmaya devam edebileceksiniz.

Günümüz Teknoloji İle Hassas Teraziler Çok Fonksiyonlu

Günümüz Teknoloji İle Hassas Teraziler Çok Fonksiyonlu

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile 2000li senelere göre hassas teraziler çok daha farklı işlemler yapabiliyor. 2010 yılında yaşanan son gelişmeler ile birlikte artık hassas tereziler ile birlikte USB desteği, yazıcı desteği gibi özellikler karşımıza çıktı. Bu vesile ile USB yardımını kullanarak terazimizde yaptığımız işlemleri düzgün bir şekilde depolayabiliyor, sattığımız ürün veya malların kaydını ekstra bir çaba sarf etmeden tutabiliyoruz. Aynı şekilde yazıcılar ile bağlantılar kurarak ölçümleri çıktı olarak elimizde tutabiyoruz. Bu konuda müşterileriniz sizlerden çıktı alma gibi taleplerde bulunabilir. Talepleri geri çevirmek istemezseniz ve işletmenizin unvanını bir adım daha yukarı taşımak isterseniz bu son teknoloji harikası olan hassas terazileri mutlaka satın almalısınız. Satın almadan önce ihtiyacınıza yönelik olarak almanızda fayda olacaktır. Farklı türde bulundukları için ağır maddeleri tartmak için daha büyük, ufak malzemeleri tartmak için ise daha küçük hassas terazileri tercih edebilirsiniz. Bu da tamamen işletmenize bağlı olarak değişecektir. Pazarcılar genellikle büyük hassas teraziler alarak ağır ölçümler yapıyor. Kuyumcular ise altınları tartarak hata payı olmaması için küçük hassas terazileri tercih ediyorlar.

Hassas Terazi Fiyatları

Hassas Terazi Fiyatları

Bu teknolojiler karşısında ödeyeceğiniz ücretler o kadar da fazla olmayacak. Kusursuz ölçümler yapmak için hassas terazi fiyatları konusunda kafasında soru işareti olan kişiler içlerini rahat tutabilirler. Kullanım amacına göre 20 ile 500 TL arasında değişiklik gösteren ucuz fiyatlar ile işinizi görebileceksiniz.

Daha fazlası için: https://www.baykon.com/

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu