Faydalı Bilgiler

Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu Nedir? Nasıl Çözülür?

Yaygın olarak görülen hata kodlarından olan E18 hata kodu ise çamaşır makinesinin kullanımını direkt olarak etkiliyor. Bu nedenle en kısa sürede müdahale edilmesi gerekliliğini ortaya çıkartıyor.

Çamaşır makineleriyle yaşam alanlarına konfor ve rahatlık geliyor. Çamaşır yıkama işlemini basit, tasarruflu ve kaliteli bir hale getiren çamaşır makinelerinin kullanımlarında çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Özellikle yeni nesil modellerde hata kodları, kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yaygın olarak görülen hata kodlarından olan E18 hata kodu ise çamaşır makinesinin kullanımını direkt olarak etkiliyor. Bu nedenle en kısa sürede müdahale edilmesi gerekliliğini ortaya çıkartıyor. Çamaşır makinesinde E18 hata kodunun görülmesi durumunda profesyonel müdahale desteği için Ataşehir Arçelik Servisi merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde E18 Hata Kodu Ne Anlama Gelir?

Çamaşır Makinesinde E18 Hata Kodu Ne Anlama Gelir?

Çamaşır makinenizin gösterge panelindeki LED ekranda çıkan ve sürekli yanıp, sönen E18 hata kodu, doğrudan makineyi kullanmanızı etkiler. Çünkü bu hata kodunun ekranda yanıp, sönmeye başlaması makinenin su tahliyesini gerçekleştiremediği anlamına gelir. Arçelik teknolojisi gereğince çamaşır makinesinin su tahliyesini gerçekleştirememesi halinde ekranında E18 hata kodu yanar.

Çamaşır makinenizin gösterge ekranında E18 hata kodu yandığında, makinenizin kazanına bakarsanız, içerisinde su kaldığını da görebilirsiniz. Çamaşır makinesinde su kalmış olması halinde yıkama programı sonlanmayabilir, kazan kapağı güvenlik nedeniyle açılmayabilir, çamaşırlar ıslak/sulu kalır gibi pek çok ciddi problem ile karşı karşıya kalınır. Bu yüzden mutlaka hata kodunun yani arızanın giderilmesi için gerekli olan müdahalelerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu konuda Çekmeköy Arçelik Servisi olarak profesyonel ekibimizle sizlere 7 gün 24 saat dinamik şekilde yardımcı oluyoruz.

Çamaşır Makinesi E18 Hatası Çözümü

Çamaşır makinesinde E18 hata kodunun görülmesi halinde su tahliyesiyle ilgili bir sıkıntı olduğu anlaşılıyor. Böyle bir durumda profesyonel çamaşır makinesi servis hizmeti almadan önce küçük bir kontrol yapabilirsiniz. Makinenizin ön kısmında sağ alt bölümde yer alan su tahliye filtresi kapağını çevirerek, açtıktan sonra filtrede yabancı cisim olup, olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer yabancı cisim varsa temizleyerek, olası tıkanıklığı gidermiş olursunuz. Böylelikle makinenizdeki E18 hata kodu da gidebilir.

Bu müdahaleyle çözüm sağlanamaz ise profesyonel müdahaleye ihtiyacınız bulunuyor anlamına geliyor. Alanında uzman teknikerlerimiz ile çamaşır makineniz için Pendik Arçelik Servisi olarak profesyonel müdahalelerde bulunuyoruz. Su tahliye hortumu, su tahliye filtresi, su tahliye motoru ve program aygıtı gibi bileşenleri hassas ve kaliteli ekipmanlarla kontrol ederek, arızalı olan noktayı süratle tespit ediyoruz. Gerekli onarım müdahalelerini de yerinde gerçekleştiriyoruz.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu