EDİTÖR BAŞVURU
Sağlık

Botoks Etkisi Yaratan Maske Tarifi

Daima genç kalmak ve ya güzel olmak her insanın hayalidir. Fakat yaş ilerledikçe eski halimizi arıyoruz. Cildinizi gençleştirmek için ihtiyacınız olan maske tarifleri.

Daima genç kalmak ve ya güzel olmak her insanın hayalidir. Fakat yaş ilerledikçe eski halimizi arıyoruz. Yaşlandıkça yüz çizgileri her gittikçe belirginleşiyor. Bizlerde cilde uygun ve doğal olan maske arayışına giriyoruz. Sizlere önerebileceğim botoks etkisi yaratabilecek bir maske var. Bu maske ile gençlik yıllarınıza geri döneceksiniz. Tekrardan güzelleşmenin adımlarını atacaksınız. Eğer bu maskeyi öğrenmek istiyorsanız makalemizi okumaya devam ediniz.

Maske Tarifi

Botoks Etkisi Yaratan Maske Tarifi

Gereken Malzemeler :  2 çay kaşı kadar limon suyu ortalama 6-7 damla olması gerekir, ve doğal olması tercih edilir. Bir tane yumurtanın sarısı, 1 tatlı kaşığı taze süt ve birazcıkta tuz kaseye ilave ederek karıştırılmalı. Daha sonra cildinizi güzelcene temizledikten sonra bu maskeyi cilde uygulayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi yumurta bir çok maskede kullanılıyor. Yumurtanın bir çok alanda faaliyetleri vardır. Sobada eli yananlar içinde eskiden limon kullanılırdı. Bildiğiniz gibi tuzun ne kadarda yemek içerisinde kullanıldığı zaman faydalı olmasa da maske içerisinde bir miktar olması cilt için yararlıdır. Tuz ciltteki mikropları arındırmaya yarar.

Maskenin Uygulanışı : Hazırlanan maskeyi yüzünüze iyice sürünüz. Yüzünüzde çizik olan yerlere de sürünüz. Sürdükten sonra maske kurusa bile sürmeye devam ediniz. 30 dakika içerisinde her maske kuruduğu zaman yenilemeyi ihmal etmeyiniz. En önemlisi de maskeyi sürdüğünüz zaman gülmeyin, ağlamayın, sinirlenmeyin, cildinizi germeyin, açıkçası dünya umrunuz da yada o an dünya durmuş gibi davranın aksi halde,  kullandığınız maske işe yaramayacaktır. 30 dakikalık maske uygulaması sonrasında cildinizi su ile güzelce durulayın. Cildinizin hassas olduğunu biliyorsanız eğer, maske üzerine yumuşatıcı krem kullanabilirsiniz, ve ondan sonra durulayın.

Bir başka maske tarifi sunacağım sizlere, bu sunacağım maskeyi de kullanabilirsiniz.

Zencefil Maske Tarifi : Küçük bir kaşık kaymak, küçük bir kaşık zencefil ve bir tatlı kaşığı kadar buğday nişastasını iyice karıştırınız. Karışımın üzerine 1 ile 2 damla kadar lavanta yağı damlatarak, krem şekline gelene kadar karıştırınız.

Maskenin Uygulanışı : Karışımdan elde ettiğiniz kremi iyice cildinize ve kesik bölgelere yada kırışık bölgelere yediriniz. Cildinize sürdükten sonra  25 dakika bekletiniz, 25 dakika dolduğu zaman cildinizi durulayınız. Bu maskeyi 10 gün boyunca kullandıktan sonra göreceksiniz ki cildinizde ciddi anlamda kırışıklıklar azalacaktır.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu