Ekonomi ve Finans

Borsa İstanbul Güne Düşüşle Başladı

istanbul temizlik şirketi

Investing.com verilerine göre, BIST 100 endeksi bugüne %0,08’lik bir düşüşle 10.784,2 puandan başladı. Dünkü işlemlerde ise endeks, kapanışa doğru gelen satışlarla %1’e yakın düşüşle 10.792,53 puandan kapanmıştı. Endeks, dolar bazında ise 335 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Güne dair detaylara bakıldığında, BIST 100’de dün 27 hissenin değer kazanırken 72 hissenin ise değer kaybettiği görüldü. Endeksin toplam işlem hacmi 123,1 milyar TL olarak gerçekleşirken bu işlem hacmi, toplam hacmin yaklaşık %70’ini oluşturdu. Sektörel bazda spor, gıda ve faktöring sektörleri güne artıda başlarken inşaat, ticaret ve holding sektörleri ekside başladı. Bankalar ise hafif alıcılı ve yatay bir başlangıç yaptı.

Borsada İlk Hareketlilik

BIST 100 endeksinde güne artıda başlayan hisseler arasında AEFES, BRYAT, DOAS, ECZYT ve PETKM yer aldı. En çok düşüşle başlayan hisseler ise AGROT, GESAN, EUPWR, MGROS ve KCHOL oldu. Borsa İstanbul genelinde ise BJKAS, ARZUM ve KARYE en çok yükselen hisseler olarak öne çıkarken AGROT, RODRG ve TRILC en çok düşen hisseler arasında yer aldı. Dünkü işlemlere HRKET ve ALTNY tavan fiyatından başladı.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

İlginiz Çekebilir

Mesut

Istanbul kazan ben kepçe...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu