ListelerDiğerEkonomi ve FinansFaydalı BilgilerHaberlerTürkiye

Borsa’da Yukarı Adım Kuralı Bugün de Devam Ediyor!!!

istanbul temizlik şirketi

Borsa İstanbul AŞ, BIST 50 endeksinde yer alan paylara, önceki iki gün getirilen açığa satış prosedürlerinde yukarıya adım kuralının bugün de uygulanacağını duyurdu.

AÇIKLAMA KAP’TA YAYINLANDI

Borsa İstanbul’un Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan açıklamasında, Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca BIST 50 endeksinde yer alan paylarda açığa satış prosedürünün yapılabildiği anımsatıldı.

Borsa'da Yukarı Adım Kuralı Bugün de Devam Ediyor!!!

 

AÇIĞA SATIŞ BİR ÖNCEKİ RAKAM DÜZEYİNDE YAPILABİLECEK

Söz hususu paylara yönelik 25-26 Ocak’ta getirilen açığa satış prosedürlerinde yukarıya adım kuralının, günümüz seansta da uygulanmasına karar verildiği bildirilen açıklamada, bunlar kaydedildi:

“Açığa satış prosedürü yapılabilen paylarda açığa satış prosedürü, açığa satışa mevzu olacak sermaye pazarı aracının en son gerçekleşen prosedür fiyatından daha yüksek bir fiyat üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Ancak, açığa satışa mevzu olan sermaye pazarı aracının en son gerçekleşen fiyatının bir önceki fiyattan daha yüksek olması durumunda açığa satış prosedürü en son gerçekleşen fiyat düzeyinden de yapılabilecektir.

AÇIĞA SATIŞ SEÇENEĞİNE DİKKAT

Gün içerisinde sahip olunmadan oluşturulan ve daha sonra aynı gün içerisinde oluşturulan alımlarla kapatılan satışlar da açığa satış kapsamında olmasından yatırımcılarımız ve yatırım kuruluşlarımız doğrulusunda bu nitelikteki satışlara dair emirlerin de açığa satış alternatifi işaretlenmek amacıyla iletilmesi hususunda lüzumlu ilgi ve özenin gösterilmesi ehemmiyet arz etmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu