Ekonomi ve Finans

BIST 100 Güne Düşüşle Başladı

istanbul temizlik şirketi

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi güne %0,08’lik bir düşüşle 10.784,2 puandan başladı. Dünkü işlemlerde kapanışa doğru gelen satışlar sonucunda endeks, %1’e yakın bir düşüşle 10.792,53 puandan kapatmıştı.

Endeks, dolar bazında ise 335 dolar seviyesinde hareket ediyor. Dün BIST 100’de 27 hisse değer kazanırken 72 hisse ise değer kaybetti. Toplam işlem hacmi 123,1 milyar TL olarak gerçekleşti ve bu hacim toplamın yaklaşık %70’ini oluşturdu.

Sektör bazında bakıldığında, açılışta spor, gıda ve faktöring sektörleri güne artıda başlarken inşaat, ticaret ve holding sektörleri ekside başladı. Bankalar ise hafif alıcılı ve yatay bir şekilde güne başladı.

Güne Hızlı Başlayan Hisseler ve Düşen Hisseler

BIST 100 endeksinde güne artıda başlayan hisseler arasında AEFES, BRYAT, DOAS, ECZYT ve PETKM bulunmaktadır. Güne en çok düşüşle başlayan hisseler ise AGROT, GESAN, EUPWR, MGROS ve KCHOL şeklinde sıralandı.

En Çok Yükselen ve Düşen Hisseler

Borsa İstanbul genelinde, BJKAS, ARZUM ve KARYE en çok yükselen hisseler olurken AGROT, RODRG ve TRILC en çok düşen hisseler arasında yer aldı. Dün işlemlere başlayan HRKET ve ALTNY payları tavan fiyatından açıldı.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz. Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

İlginiz Çekebilir

Mesut

Istanbul kazan ben kepçe...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu