EDİTÖR BAŞVURU
TürkiyeHaberler

Bilim Kurulu Toplantısı Kararları Sızdırıldı – Sokağa Çıkma Yasağı !!!

Koronavirüs bulaşmasındaki artış sonrası toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu'nda çok kararlar alındı. Kısmı sokağa çıkma yasakları yolda.

Koronavirüs salgınında bulaşma hızının arması, pozitif ve yatan hasta sayılarında yükselişin ardından Bilim Kurulu üyeleri, Bakanlığın Bilkent Yerleşlesi’nde yapılan toplantıya uzaktan erişimle katıldılar. Toplantının genel konusu yoğun bakımların doluluk oranı, vaka artış hızı, Covid-19 tedavisi konusunda dünyada yaşanan gelişmeler olduğu belirtildi.

Bu konuyla ilgili gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bilim kurulu toplantısında alınan 4 ana tavsiye kararından bahsetti.

Bu tavsiyeler arasında öncelikle eğlence mekanları ve kıraathanelerin tamamen kapatılması, restoranların sadece paket servisle hizmet vermesi, şuan 1 hafta olan okul tatilinin bir süre daha uzatılması ve belirlenen bazı şehirlerde kısmı sokağa çıkma yasaklarının uygulanması yer alıyor.

Ayrıca daha önce yapılan uzun süreli sokağa çıkma yasağı sırasında yaşanan yoğunluk sebebiyle bazı il ve ilçelerde kısmı sokağa çıkma yasakları uygulanabilecek.

Kurul tarafından alınan kararlar yarın toplanacak olan Bakanlar Kurulu’na öneri olarak sunulacak ve oradan çıkacak kesin kararlar hükumet tarafından açıklanacak.

Bilim Kurulu Toplantısı Kararları Sızdırıldı

İlginiz Çekebilir

shafiq rehman

DEVELOPER http://www.pakistanjobs.pk/

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu