HaberlerListeler

Xiaomi, MIUI 11 güncellemesi ile birlikte gelecek olan özellikleri açıkladı

Akıllı telefon denilince akla gelen ilk firmalardan biri olmayı kısa süre içerisinde yapmış olduğu girişimlerle başaran Xiaomi firması, telefonlarına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Yakın zamanda hayata geçirilmesi planlanan ve Xiaomi telefonların destekleyici sistemi olan MIUI 11 ile gelecek olan yeni özellikler belli oldu.

Daha Hızlı ve Keyifli Xiaomi Kullanma İmkanı

Xiaomi telefonlara yeni gelen özellikler sayesinde kullanıcıları daha hızlı ve keyifli bir akıllı telefon kullanımı bekliyor olacak. İşte MIUI 11 ile gelecek olan yeni özellikler:

• Ultra güç tasarrufu: Xiaomi telefonlarda hali hazırda bulunan güç tasarrufunun daha da gelişmiş versiyonu olanı diyebileceğimiz mod sayesinde cihazınızın açık kalma süresini çok daha fazla uzatabilirsiniz. Ancak bu modda sadece sistem uygulamaları olan arama ve mesaj benzeri uygulamaları kullanabileceğinizi de hatırlatmak gerek.

• Durum çubuğu: Yeni tanıtılmış olan çentikli Xiaomi model telefonlarda durum çubuğu uyum sorunu çıkartabiliyordu. Güncelleme ile birlikte bu sorun tamamen ortadan kalkacak.

• Otomatik ekran görüntüsü yönetimi: Akıllı telefon kullanıcıları olarak her gün en az birkaç defa ekran görüntüsü alıyoruz. Ancak bu alınan ekran görüntüleri ile işimiz bittikten sonra genelde telefonumuzun depolama alanında gereksiz yer kaplıyor. Tam da bu soruna el atan Xiaomi, yeni güncelleme ile birlikte paylaşılan ekran görüntülerini otomatik olarak silecek. Bu şekilde cihazınızda gereksiz hafıza yer kaplamamış olacak.

• Sistem genelinde karanlık mod: Piyasaya yeni sürülen akıllı telefonlarda bir standart haline gelmiş olan karanlık mod da nihayet Xiaomi telefonlara geliyor. Yeni eklenecek olan MIUI 11 güncellemesi ile birlikte firmanın güncelleme alacak olan telefonlarını kullanan kişiler bu özellikten faydalanabilecek. 

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu