Faydalı BilgilerSağlık

Ayakkabı Vurmasından Korunma ve Tedavisi

Ayakkabı seçimi şık olmak isteyen bayanların en dikkat ettiği konulardan biridir. Dikkat çekici ve güzel ayakkabılar resmen baş döndürücü olsa da ayakkabı vurması sorunu yaşandığı zaman acı verici olmaktadırlar.

Ayakkabı Vurması Nedir?

Yeni ayakkabılarımızı seçimini yaptıktan sonra isteğimiz dışı olarak bir nedenden dolayı ayakkabıların arka kısmında acı hissetmeye başlayabilirsiniz. Bu durum ayakkabıya alışma devresi olsada bir süre devam eder ve acı verir. Bu süre devam ederken ayağımızın arka kısmını yara oluşturacak kadar zedelenme meydana gelir. Bu sebepten dolayı ayakda yara oluşur. Genellikte yeni ayakkabılarda bu derece acı veren bir sonuç ile karşılaşılır. Bu durumda ayakkabı vurması adı verilmiştir. Ayakkabı vurması olarak adlandırdığımız bu süreç çoğu kes 1 hafta kadar sürer ve devamında ağrı yapan bölgede nasır oluşması ile son bulur.

Ayakkabı Vurması Neden Olur?

Ayakkabı Vurması Neden Olur?

Ayaklarımızın insan vücudunun en hassas yeridir. Ayaklarımızda yaşanan ayakkabı vurmasının sebebi
vücudumuzun bu bölümünün hareketli yapısıdır. Ayakkabı yeni giyildiği dönemlerde çok sert ve tahriş kabiliyeti yüksektir. Buda zaten hassas olan ayaklarımızın tahriş olmasına sebep olur.
Ayakkabı vurması yaşanmaması için alınabilecek çok az önlem vardır.

Ayakkabı vurmasının bilinen 2 çözümü vardır Bunları sıralamak gerekir;

  1. Ayakta acı hissettiğiniz an acı bölgesine 1 tane yara bandı yapıştırabilirsiniz.
  2. İkinci olarak bu bölgeye macun sürebilirsiniz
  3. Eğer satın aldığınız yeni ayakkabınıza fazla değer vermiyor iseniz.

Ayakta ağrı yapan kısma çekiç ile dövebilirsiniz. Bu sayede ağrı yapan kısım ezilmiş olacaktır. Etkili bir çözüm olsa da ayakkabıların değerli olduğu günümüzde pek uygulanmayan bir işlemdir.
Yazımızın devamında size ayakkabı vurmasını engelleyecek bir macun tarifi ile devam ediyoruz. Bu karışım ile ayakkabı vurmasından korunabilir ve yeni ayakkabınız ile daha rahat hareket edebilirsiniz.

Ayakkabı Vurmasını Engelleyen Macun Yapımı

Ayakkabı Vurmasını Engelleyen Macun Yapımı

Karışımı hazırlamak için gereken malzemeler;

  • Bir çay kaşığı pirinç unu,
  • Bir damla hindistan cevizi yağı,
  • Bir damla bal
  • Hazırlanışı ve Kullanım Süreci

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar karıştırma işlemine devam edin. Karışımın macun kıvamına gelmesi için ihtiyaç olursa çok az pirinç unu daha ilave edebilirsiniz. Karışım haddinden fazla katı olursa 1-2 damla daha Hindistan cevizi yağı ilave ediniz. Karışımın nihayet hazır olduğunda ayağınızda ağrı hissettiğiniz bölgeye sürerek kullanabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu