Sinema

2022’nin En Çok Beklenen Animasyon Filmleri

2022 yılında en çok beklenen animasyon filmlerinden bazılarını sizin için derledim. 2022'de Kirpi Sonic 2, Minyonlar 2, Kırmızı, Işık Yılı Geliyor!

Hayatımızın bir parçası haline gelen Covid-19 bir yanda, gerginlik, savaş ve ölüm hemen diğer bir yanımız Ukrayna’da. İşte bu iç karartıcı günlerde hepimize iyi gelecek, yüzlerimi güldürtecek yepyeni animasyon filmler çıkıyor. Hem devam serileri, hem spin-off animasyon filmleri, hem de ilk defa göreceğimiz filmler geliyor.

Sizin için derlediğimiz yılın en çok beklenen animasyon filmleri;

Kirpi Sonic 2

2022’nin En Çok Beklenen Animasyon Filmleri

Yönetmen: Jeff Fowler
Vizyon Tarihi: 8 Nisan 2022

İlk film “Kirpi Sonic”, 2020’de orijinal adıyla “Sonic the Hedgehog” ismiyle çıkış yaptı. Animasyon ve gerçek görüntüleri harmanlayan film güzel bir çıkış yaparak Imdb’den ortalamanın biraz üstünde olan 6,5 puanı kaptı. Bu eğlenceli yapımda kötü karakterimiz Doktor Eggman Robotnik’i yılların efsanesi Jim Carrey canlandırdı. Yeni Sonic filmi “Sonic 2” ilk Filminde yönetmenliğini yapmış olan Jeff Fowler tarafından yönetiliyor. İlk filme ek olarak Kirpi Sonic’in en iyi arkadaşı Kuyruğuyla helikopter olan bir diğer sevimli karakter Tails dahil oluyor. Birlikte Doktor Eggman’ı durdurmaya çalışacaklar. İyi seyirler diliyoruz efendim.

Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi

2022’nin En Çok Beklenen Animasyon Filmleri

Yönetmen: Brad Ableson, Jonathan Del Val, Kyle Balda
Vizyon Tarihi: 1 Temmuz 2022

Herkesin tanıdığı Çılgın Hırsızlar serisinin adeta bir spin-off serisi olan ve direkt minyonlara odaklanan serinin 2. filmi orijinal adıyla “Minions: The Rise of Gru” çok yakında geliyor. Film özellikle baş hırsızımız Gru’nun çocukluk yıllarına ve minyonlarla ilk maceralarına dönüyor. Tatlı sarı yaratıklar 1 Temmuz’da biz izleyicilerle bulaşacak. Şimdiden iyi seyirler!

Kırmızı

2022’nin En Çok Beklenen Animasyon Filmleri

Yönetmen: Domee Shi
Vizyon Tarihi: 11 Mart 2022

Animasyon filmlerinin en başarılı ismi Disney-Pixar’dan yeni bir film geliyor. Orijinal adıyla “Turning Red” filminin hem senarist hem de yönetmen koltuğunda Domee Shi oturuyor. Filmde genç kızımız Mei Lee ailesinden kalan bir özellik sayesinde her yoğun duygular yaşadığında kocaman kırmızı bir ayıya dönüşüyor. Şimdiden İyi seyiler değerli okurlar!

Işık yılı

2022’nin En Çok Beklenen Animasyon Filmleri

Yönetmen: Angus MacLane
Vizyon Tarihi: 17 Haziran 2022

Yine bir Disney-Pixar yapımı olan “Oyuncak Hikayesi” serisinin baş kahramanlarından Buzz IşıkYılı’nın kendi hikayesine odaklanıyoruz. Siz değerli okuyucularımıza tavsiyemiz Kahraman Astronotumuz Işıkyılı’nın hikayesinden önce eğer izlemediyseniz “Oyuncak Hikayesi” serisini izlemeniz. Hepinize iyi seyirler!

İlginiz Çekebilir

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu