Hayvanlar AlemiListeler

Hayvanlar Hakkında İlk Kez Duyacağınız 6 İlginç Özellik

1. Bukalemunların Dili Kendi Vücutları Kadar Uzayabilir

Bukalemunların Dili Kendi Vücutları Kadar Uzayabilir

Bukalemunların en ilginç özelliğini 10 kişiye sorsak 10 kişi de renk değiştirmeleridir diyecektir. Evet, oldukça ilginç bir özellik ancak daha fazlası var. Bukalemunların dili o kadar uzun ki kendi vücutları kadar uzayabiliyor. Sinek avlayan bir bukalemunun saniyeler içinde uzanan o upuzun dilin nereden çıktığına siz de hayret edeceksiniz. 

2. Köpekbalıkları 94 Litredeki Bir Damla Kanı Hissedebilir

Köpekbalıkları 94 Litredeki Bir Damla Kanı Hissedebilir

Köpekbalıkları aksiyon, macera filmlerinin vazgeçilmezlerindendir. Gerçekten de bu misyonu hak edecek canlılardır. Çünkü bir köpekbalığı 94 litre suyun içerisindeki bir damla kanın kokusunu tam 5 km uzaklıktan alabilir. Tehlike çanları çalmaya başladı değil mi? Eee, hal böyle olunca o filmlere şirin yunus balıklarının konu olacak hali yoktu

3. Kara Sinekler Sadece “Fa” Notası İle Vızıldar

Kara Sinekler Sadece “Fa” Notası İle Vızıldar

Kara sineğin vızıltısı herkesi sinir eden seslerdendir. Ya camı açıp dışarıya atmak ya da terlikle üzerine vurmak için saatler harcanabilen tez konusu hayvanlardır. Aslında kara sinekler sizin sandığınız kadar basit canlılar değil. Kendileri tam bir sanatçı. Çünkü o kadar nota varken kara sinekler sadece Fa notası ile vızıldıyorlar. 

4. Pireler Kendilerinin 100 Katı Yükseğe Zıplayabilir

Pireler Kendilerinin 100 Katı Yükseğe Zıplayabilir

Küçükken herkes bir bitlenme, pirelenme vakası yaşamış ya da yaşatmıştır. İşte bu vakaların bu kadar çok olmasının sebebi yüksek atlama şampiyonu olan pireler. Bir pire kendisinin tam 100 katı uzaklığa zıplayabilir. Yani 2 metre boyundaki bir insanın 2 km uzaklığa zıplaması gibi düşünebilirsiniz. Tüm sınıfın birden bitlenmesine şimdi anlam verdiniz değil mi?

5. Kunduzların Dişlerinin Uzaması Hiçbir Zaman Durmaz

Kunduzların Dişlerinin Uzaması Hiçbir Zaman Durmaz

Kunduzlar oldukça uzun dişleri ile her şeyi kemirmesi ile bilinen sevimli hayvanlardır. Bu dişlek hayvanların ağaç kemirmesinin bilmediğimiz bir sebebi var. Kunduzların dişleri hayatları boyunca uzamaya devam eder. Diş uzunluğunu dengede tutmak isteyen kunduz ağaçları kemirerek dişlerini törpüler. 

6. İstiridyeler Hayatlarında Bir Çok Kez Cinsiyet Değiştirebilir

İstiridyeler Hayatlarında Bir Çok Kez Cinsiyet Değiştirebilir

Hayvanların cinsiyet değiştirebilmesini eminim çoğunuz ilk kez duyuyorsunuz. Ancak bu doğru. Cinsiyet değiştirmek sadece insanlara özgü bir özellik değil. İstiridyeler hayatlarında bir çok kez cinsiyetlerini değiştirebiliyor ve istediği zaman dişi ya da erkek olabiliyor.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu