EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListelerSağlık

Zayıflamaya Nereden Başlamak Gerekir?

Zayıflamaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken şey bir uzmandan yardım almak olmalıdır. Çünkü her bünyenin kendisine göre bir özelliği vardır bu nedenle de gördüğünüz hiçbir diyet size uygun olmayabilir.

Biz bayanlar olarak genelde zayıflamak istediğimiz de doğrudan internet üzerinden zayıflama listelerine bir göz atarak aklımıza yatan ilk listeyi uygulamaya başlarız ancak bu sağlıksız bir yöntem olduğu kadar hiçte doğru bir yöntem değildir. Bize sorarsanız ve de doğru olan ne derseniz hemen yanıtlayalım. Zayıflamaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken şey bir uzmandan yardım almak olmalıdır. Çünkü her bünyenin kendisine göre bir özelliği vardır bu nedenle de gördüğünüz hiçbir diyet size uygun olmayabilir. Doktor ilk önce tahlil isteyecek ve çıkan sonuca göre bir değerlendirme yapacaktır. Burada kimyasal bir yöntem kullanılıp kullanılmayacağı da değerlendirilir.

diyete başlamak

Kan Tahlili Yaptırın

Zayıflamaya ilk karar verdiniz hemen doktora gitmelisiniz ve kan tahlili yaptırmalısınız. Tahlilinizde Tiroid,insülün,D vitamini değerlerinize bakılması gerekir.

Zayıflama İlaçlarına Ümit Bağlamayın

Zayıflama konusu sıkıntılı bir süreçtir bu nedenle de hiçbir zaman hızlı kilo vermek adına zayıflama ilaçlarına bel bağlamayın. Bu ilaçlar ilk dönemlerde sizi zayıflatıyor olabilir ancak sonrasında sağlığınıza ciddi zarar verecektir.

Başlangıç Kilonuzu Gözden Geçirin

Başlangıçta kaç kilosunuz ve de sizin fazladan kaç kilonuz var. Bu kendinize bir hedef belirlemek için önemlidir. Hedefinizi belirledikten sonra sürecin işletilmesi daha basit olacaktır. İlk haftalarda tartıya çıkmanız önerilmez ancak 1 ay sonrasında tartılmaya başlayabilirsiniz. Sürekli olarak aynı tartıyı kullanın başka tartılarda fark çıkabilir çıksa da gerçeği yansıtmayacaktır. Unutmamalısınız ki bel çevrenizin erkeklerde 94 kadınlarda ise 80’nin altında olması gerekir.

Beden Kitle İndeksi

Beden kitle endeksi vücudunuz için önemlidir. Bunun için kitle endeksini hesaplamanız gerekir. Hesaplamak istediğiniz de internette bunun için özel hazırlanmış programları kullanabilirsiniz.

Kendinize İnanın

Daha önceleri birçok kez kilo vermeyi denemiş ve başarısız olmuş olabilirsiniz. İşe ilk olarak kendinize inanarak başlayın. Kendinize ‘neden zayıflamak istediğinizi’ sorun, cevapladıktan sonra motivasyon düzeyinizi 1-10 arasında derecelendirin. Kendinize ve başaracağınıza inandığınız zaman ‘DOĞRU ZAMAN’ olacaktır.

Originally posted 2021-11-19 09:51:15.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu