Hayvanlar AlemiListeler

Tespit Edilenin En Büyüğü O!


Dalgıçlar, geçtiğimiz salı günü Oahu Adası açıklarında ölü ispermeçet balinasından beslenen köpekbalığı sürüsü gördüler. Grup içerisinde biri çok farklıydı çünkü gerçekten devasa büyüklükte idi. Tam 6 metre uzunluğunda ve 2.5 ton ağırlığında olduğu düşünülen köpek balığının, 20 yıl önce yine araştırma yapılırken ortaya çıkan ve dalgıçlar arasında Deep Blue (Derin Mavi) adı takılan köpek balığı olduğu tahmin ediliyor.

Dalgıçlardan bazıları cesaret edip Deep Blue ile yüzdü hatta ona dokunacak kadar yakınlaştı. Yaklaşık 50 yaşında olduğu düşünülen köpek balığının yavrusu olduğu düşünülüyor. 


Dalgıçlardan Ocean Ramsey, “Birkaç tane kaplan köpek balığı gördük, ardından Derin Mavi geldi ve köpek balıkları ayrılarak teknemize sürtünmeye başladı. Büyük, güzel, nazik bir dev teknemizi kaşınmak için kullanıyordu. Günün büyük kısmında bizimle birlikte kaldı” dedi. 


İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu