SporSağlıkYaşam
Trend

Hızlı Bir Şekilde Kilo Verebileceğiniz 5 Egzersiz!

Birçok insan fazla kilolarından şikayetçi ve kilo vermek için farklı yollar tercih ediyorlar. İşte sizler için 10 adet kilo verme egzersizi.

İnsanların büyük bir kısmı fazla kilolarından şikayetçi ve kilo vermek istiyor. Ve kilo vermek için bir sürü yönteme baş vuruyor. Kilo vermenin en temel kuralı dikkatli beslenmektir ardından egzersiz yapmak gelir. Egzersizleri doğru bir şekilde yapmak kilo vermenizde fazlası ile yardımcı olur. Bizde sizler için forma girebileceğiniz yada hızlı bir şekilde kilo verebileceğiniz 5 egzersizi derledik. İşte sizi forma sokacak ev egzersizleri…

1. Plank

Hızlı Bir Şekilde Kilo Verebileceğiniz 5 Egzersiz!

Plank egzersizi, genel olarak karın bölgenizi hedef alan bir egzersiz türüdür. Karın bölgesini en fazla çalıştıran antrenmanlar arasında yer alır. Egzersiz core bölgesini hedefler (Core bölgesi, göğüs kafesinin alt kısmı ve kalça kemiği arasındaki bölüm.). Egzersizi 1 dakika ile yapmaya başlayarak her gün +30 saniye ekleyerek devam edebilirsiniz.

2. Squat

Hızlı Bir Şekilde Kilo Verebileceğiniz 5 Egzersiz!

Squat hareketinin temel amacı kilo vermek olmasa bile bacak ve kalça yağlarını yakmakta oldukça etkili bir harekettir. Bu hareketin birden fazla yapılış şekli bulunuyor. Bunların en çok yapılanı şu şekilde yapılıyor; Bacaklar omuz hizasında açılır, omuz dik bir kalça dışarı verilerek boyun dik tutulur. Ardından kontrollü ve yavaş bir şekilde çömelip ayağa kalkılır. Bu harekette dikkat edilmesi gereken nokta diz kapakları parmak uçlarını geçmemelidir. günlük 8-12 tekrar 3 set şeklinde yapılabilir.(3×8)

3. İp atlama

 

Hızlı Bir Şekilde Kilo Verebileceğiniz 5 Egzersiz!

Şüphesiz ki hem erkek hem kadınlarda kilo verme konusunda en etkili egzersizlerden biri ip atlamaktır. 1 saat ip atlamak, 2 saat yürümek ile yada 1.5 saat yüzmek ile aynı kaloriyi yakmanızı sağlar. Bu hareket iç bacak yağlarının ve karın yağlarının yakılmasında büyük rol oynar. İp atlamanın kilo vermenin yanında bir çok faydası vardır bunların bazıları şu şekildedir; dayanıklığınızı ve kondisyonunuzu arttırır, kalp ve damar sağlığınızı korur, daha dik durmanızı sağlar, metabolizmanızı hızlandırır. Bunlar sadece ip atlamanın bazı faydalarıdır. günde 30 dakika ip atlamak kilo vermenize fazlası ile yardımcı olur.

4. Dağ Tırmanışı

Hızlı Bir Şekilde Kilo Verebileceğiniz 5 Egzersiz!

Şu ana kadarki egzersizler arasında en çok bölgeyi çalıştıran hareket dağ tırmanışı hareketidir. Bu hareket düzgün ve tempolu bir şekilde yapıldığı zaman kilo vermenize fazlası ile yardımcı olur. Dağ tırmanışı hareketi, karın kaslarınızı sıklaştırmanıza yardımcı olur. kol ve omuz kaslarınızı geliştirir. Aynı zamanda sırt ve boyun kaslarını çalıştırır. Hareketi yaparken öncelikle şınav pozisyonuna geçilir ardından sırayla tempolu bir biçimde sağ ve sol bacak karın bölgesine kadar çekilir. Bu hareketi günlük 16 tekrar 4 set (4×16) şeklinde yapabilirsiniz.

5. Koşu Yapmak

Hızlı Bir Şekilde Kilo Verebileceğiniz 5 Egzersiz!

Koşu yapmanın birçok faydası vardır. Bunların en çok bilineni yağ yakımına yardımcı olmasıdır. Doğru tempoda uzun süreli koşular yapmak yağ yakımınızı hızlandırır aynı zamanda bağışıklık sisteminizi korur ve sağlıklı uyku çekmenizi sağlar. Özellikle açık havada yapılan koşular koşu bantlarında yada evde sabit yapılan koşulardan daha fazla kalori yaktığı gözlemlenmiştir. Günde 20 30 dakika aralığında koşmak hem yağ yakmanızı hızlandırır hem de bağışıklık sisteminizi düzenler.

Tabii ki sadece egzersiz yaparak yağ yakmak pek mümkün değil aynı zamanda dikkatli beslenmeli ve hamur işlerinden kaçınmalısınız. Su tüketiminde kilo vermede çok etkilidir yetişkin bir insan günde ortalama 2 veya 3 litre aralığında su içmelidir. Bu üç unsura dikkat ederek kısa sürede gözle görülür bir şekilde kilo verebilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu