Teknoloji

YouTube Müzik’e şarkı söyleyerek şarkı bulma özelliği geliyor

istanbul temizlik şirketi

YouTube Müzik'e şarkı söyleyerek şarkı bulma özelliği geliyor


Youtube Music kullanıcılarını heyecanlandıran yeni bir özellik ekleniyor. Bu yeni özellikle kullanıcılar şarkıları söyleyerek veya bir kısmını mırıldanarak arama yapabilecekler. 

YouTube Müzik mırıldanarak şarkı bulma özelliği nasıl kullanılacak?

Bu yeni özelliğe erişmek için Youtube muzik uygulamasını açınca sağ üst kısımda bulunan mikrofon simgesine dokunmak yeterli olacak. 

Yeni arama yöntemiyle aradığı şarkıyı bulan kullanıcılar, buldukları şarkıları direk olarak dinleyebilecek ve bu şarkıları kaydedebilecekler. Ek olarak arama sonucu sayfasında şarkı ve sanatçının adıyla birlikte albüm ismi, çıkış yılı, indirme/çevrimdışı dinleme durumu da görülecek. Bu ekranda ayrıca hızlıca yeni arama yapmak için de simge olacak.

Bu yeni özellikliği şimdilik Android telefona ve uygulamanın 7.02 güncel sürümüne sahip olanlar kullanabilecek. iOS kullanıcıları için ne zaman aktif olacağı ise şimdilik belli değik.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu