Teknoloji

Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro Avrupa’da MIUI 12.5 güncellemesini alıyor

Avrupa'da satılan Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro modelleri çok yakında MIUI 12.5 güncellemesi almaya başlayacak. Konu hakkında detaylar yazımızda.

Geçtiğimiz Aralık ayında Xiaomi tarafından Çin’de tanıtılan Android ara yüzünün en son sürümü MIUI 12.5 versiyonunun uluslararası versiyonunun da kullanıma sunulacağını duyurulmuştu. Bu açıklamanın ardından uluslararası pazarda Xiaomi cihazları yavaş yavaş düzenli güncelleme almaya başlamıştı.

Avrupa’da satılan Mi 11 modelleri geçtiğimiz ay içerisine MIUI 12.5 güncellemesini almıştı ve sonunda Mi 10T ve Mi 10T Pro modelleri de güncelleme almaya başlayacak. Aslında Mayıs ayında güncelleme alması beklenen model bazı teknik nedenlerden dolayı ertelenmişti.

MIUI 12.5 güncellemesi

Şimdilik açıklanmayan sorun ortadan kalkmış olacak ki güncelleme dağıtıma çıkıyor. Avrupa Birliği içerisinde bir yerden satın alınan Mi 10T veya Mi 10T Pro‘nuz varsa, önümüzdeki birkaç gün veya hafta içinde size de güncelleme bildirimi geleceğini söylebiliriz.

Yeni versiyon 12.5.1.0.RJDEUXM olarak adlandırıldı ve tabi ki Android 11 işletim sistemi ile destekleniyor. MIUI 12.5 güncellemesi boyutu ise 3GB’tan biraz fazla olacak.

MIUI 12.5, özel model ayarlamaları ile herhangi bir cihazı daha hızlı hale getirmeyi vaat ediyor ve hareketlere anında yanıt ve “20 kat daha fazla işleme gücü” sunuyor. MIUI ayrıca daha hafif, daha hızlı ve daha dayanıklı hale gelmesiyle övünüyor (bekleyip göreceğiz). Ek olarak, zihin haritaları, karalamalar, eskiz, dinamik düzenler ve alıntılar gibi bir ton işlevselliğe sahip, yerleşik, tamamen yeni bir Notes uygulaması ile gelecek.

Kaynak

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu