EDİTÖR BAŞVURU
HaberlerTürkiyeYaşam

Vaka sayısı en çok artan ve azalan 5 il açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen haftaya göre bu hafta vaka sayısı en çok artan ve azalan 5 ili sosyal medya hesabından açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından geçen haftaya göre vaka sayısı en çok artan 5 ili ve en çok azalma görülen 5 ili paylaştı.

Koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında aşılama çalışmaları devam ederken aynı zamanda kısıtlama kararları da devam ediyor fakat bütün bunlara rağmen bazı şehirlerde vaka sayılarında düşme değil tam tersi çok hızlı artış görüldüğü karşımıza çıkıyor. Sağlık bakanı normalleş sürecinin Mart ayında başlayacağını ve burada bir çok farklı kritere göre değerlendirmeler yapılacağını söyledi.

VAKA SAYISI EN ÇOK ARTIŞ GÖRÜLDÜĞÜ 5 İL

VAKA SAYISI EN ÇOK ARTIŞ GÖRÜLDÜĞÜ 5 İL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter hesabından : “Geçen haftaya göre 1 haftada 100.000 nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan 5 ilimiz: BilecikErzincanKilis, Uşak ve Çanakkale.” paylaşımıyla bu sayıları ve grafiği paylaştı.

VAKA SAYISI EN ÇOK AZALMANIN GÖRÜLDÜĞÜ 5 İL

VAKA SAYISI EN ÇOK AZALMANIN GÖRÜLDÜĞÜ 5 İL

Paylaşımının devamında ise vaka sayısı en çok azalan illerimiz ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl. Tedbir ve kısıtlamalara uyum aşı ile birlikte en büyük gücümüz.”

 

İlginiz Çekebilir

Martin Luther King

Martin Luther King, Jr., Afrikalı-Amerikalı Baptist papaz ve Amerikan yurttaş hakları hareketi önderi. Dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle tanınmaktadır ve 1964 yılında Nobel Barış Ödülü'nü kazanmıştır.

Sizin düşünceniz nedir?

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu