Faydalı BilgilerListeler

Tatlı İsteğini Kesen Meyveler

istanbul temizlik şirketi

Canınız sürekli tatlı istiyorsa ama kilo almaktan korkuyorsanız, bu meyve yiyerek ortadan kaldırabilirsiniz. Tatlı istediğinizde abur cubur yiyerek sağlığınızı bozmak zorunda değilsiniz. Çikolata vb. ürünler yemek istemediğinizi ve sadece tatlı olan sağlıklı bir şeylerin size yeteceğini düşünmeniz size yardımcı olacaktır. Peki neler mi bu meyveler?

Greyfurt (1 Adet 80 gram 60 kalori), karpuz (100 gr 19 kalori), kavun (100 gr 18 kalori), kayısı (10 gr 8 kalori), kiraz (100 gr 40 kalori), şeftali (80 gr  60 kalori), yaban mersini (100 gr 63 kalori), çilek (100 gr  26kalori),  muz (1 Adet 40 gr 80 kalori) ve dut (100 gr 90 kalori).

Bu meyvelerin hepsi tatlı isteğinizi kesip size iyilik yapmak dışında daha birçok faydaya sahiptirler.

Tatlı İsteğini Kesen Meyveler

Greyfurt; C vitamini içermektedir. Soğuk algınlığına iyi gelir, diş kanamalarını azaltır, yüksek oranda lif içerir, tansiyonu dengeler ve kan dolaşımını hızlandırır. Ancak ilaç kullanan kişilerin greyfurttan uzak durmaları gerektiği belirtilmektedir.

Karpuz; Yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvesi. Sıcak havalarda kaybettiğimiz suyu geri kazanmamıza yardımcı olur. Böbreği temizler, en önemli antioksidanlardan biridir. Ayrıca kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur.

Kavun; A vitamini ve beta-karoten açısından zengin bir meyvedir. Kanı temizler, sinirleri yatıştırır. Antioksidan içermektedir ve bazı araştırmacılar tarafından bağırsak ve cilt kanserlerine iyi geldiği öne sürülmektedir.

Kayısı; Sindirimi kolaylaştırır, kan yapıcıdır. Kemik erimesinde faydalıdır. Sinirleri gevşetir.

Kiraz; Güçlü bir ağrı kesici özelliği vardır, kolestrolü ve kan şekerini düşürür, antioksidan etki yapar. Yüzde oluşan sivilcelere iyi gelir.

Şeftali; B ve C vitamini açısından zengindir. Sindirime iyi gelir, idrar söktürücüdür. Gut için yararlıdır ve beta-karoten açısından zengindir.

Yaban Mersini; Güçlü bir antioksidandır. Damar sertliği ve varise iyi gelir. İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı iyidir.

Çilek; Sakinleştirici etkisi vardır, kansere yakalanma riskini azaltır, cilde canlılık verir, dişlere iyi gelir.

Muz; Kemik gelişimi için faydalıdır, kronik yorgunluğa iyi gelir, tansiyonu dengeler ve kas-sinir ilişkisini iyileştirir.

Dut; Kanser önleyicilerden biridir, kolestrolü dengeler, yüksek kan şekerini düşürür, beden ve zihin gevşeticidir. Ayrıca karadut güçlü bir antioksidandır.

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu