Faydalı BilgilerListeler

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır

istanbul temizlik şirketi

Dağınık topuz tüm gün kullanılabilen, hem şirin hem şık durabilen bir saç modelidir. Günlük ya da gece gezmelerinde resmen kurtarıcıdır kendisi. O zaman bizi bir sürü dertten kurtaran dağınık topuz nasıl yapılır bakalım.

Öncelikle saçın uzunluğu ve hacmi tabiki bu topuzun görünümünü oldukça değiştirebiliyor. Uzun saçlıysanız işiniz daha kolayken, saçınız omuzlarınızda bir seviyedeyse ise bu topuzu yapmak biraz daha zor olabilir.

Bu tür bir saça sahipseniz, kuaförlerin saça hacim katma yöntemini kendiniz yapabilirsiniz. Saçınızın yanlarından, arkasından saç tutamları alıp, tarakla geri tarama işlemi yaptığınızda saçınız olduğundan daha hacimli olacaktır.

Dağınık topuzun güzel görünmesini sağlayan en önemli şey saçın iplik iplik olmasıdır. O yüzden saçınız temizse saç spreyi ile iplik iplik görüntüyü verebilirsiniz. Benim gibi saçınız yağlıysa bi uğraşı vermenize bile gerek yok, saçınız hemen yağlanıp bu görünüme zaten sahip olacaktır.

Farklı şekillerde dağınık topuz yapma yöntemi vardır. Hangisi sizin daha çok hoşunuza gidiyorsa onu uygulayabilirsiniz. Bu tür bi saça sahip olmasamda bana göre en güzel görünün dağınık topuzla başlayalım.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır

Gerçekten dağınık bir topuz. Öncelikle tarakla saçınıza hacim verin. Saçınızı toplayın üst kısımdan. Toplama işlemini yaparken saç kuyruğunun ortasına geldiğinizde, ikinci kez toplayın. Genelde bunu evde iş yaparken saç sallanmasın diye yaparız. 3. fotoğrafta görüntüsünü gördüğünüz gibi bi şekil olacak. Bu topuzu orasından burasından çekiştirdiğiniz de daha da dağınık ve güzel bir görüntüye sahip olacaktır.

Saçın topuz dışında kalan kısımlarını da gevşek göstermek adına parmaklarınızı saç diplerinde gezdirin. Perçeminiz varsa bu görüntüyü direk elde edeceksiniz. Eğer perçeminiz yoksa, kulakların olduğu bölgeden saç çıkartıp dağınıklığı destekleyebilirsiniz.

İkinci bir topuz yapma yöntemini de aşağıda görebilirsiniz. İlk dağınık topuzun şıklığına sahip değilken, bu da oldukça sportif bir seçim. Spor bir giyim tarzı seçtiğinizde mesela kot pantolon, gömlek ya da spor bluz, bu topuz daha uygun olabilir.

Aşağıdaki video da dağınık topuz nasıl yapılır onu görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu