EDİTÖR BAŞVURU
YaşamHaberler

Sağlık Bakanı Açıkladı, Mustasyonlu Koronavirüs 15 Kişide Görüldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere'den ülkemize gelen 15 kişide mustasyonlu koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Detaylar...

Geçtiğimiz haftalarda İngiltere’de ortaya çıkan ve normal koronavirüse göre %70 e yakın daha hızlı yayıldığı söylenen mustasyona uğramış koronavirüs ülkemize sıçradı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuyla ilgili olarak; İngiltere’den ülkemize gelen 15 kişide mustasyonlu koronavirüs tespit edildiğini söyledi ve “İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur” dedi.

İngiltere’de ortaya çıkan ve daha sonra 28 ülkeye yayıldığı tespit edilen mutasyonlu koronavirüs Türkiye’de de tespit edildi. Sağlık bakanlı sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

“İngiltere kaynaklı mutasyon sebebiyle yapılan incelemelerde bu ülkeden yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edilmiş ve kontrol altına alınmıştır. İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur.”

Mustasyonlu Koronavirüs

SAĞLIK BAKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Mutasyonlu koronavirüs ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklaması aşağıdaki gibidir.

SAĞLIK BAKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

İlginiz Çekebilir

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu