Faydalı BilgilerListeler

İyi bir blog yazarı olmak için neler gereklidir?

Gerekli Ekipmana Sahip Olmak

Gerekli Ekipmana Sahip Olmak

Blog sayfası yaratabilmek adına, öncelikle bir takım araçlara gereksinim vardır elbette. Her nasıl un ve şeker olmadan helva yapılamayacak ise, bilgisayar, tablet veya akıllı telefon ve tabi bir de internet olmadan bir blog sayfası sahibi olmanız imkansızdır. Bu araçları etkin kullanabilme yetinizin olması, blog açmanız için gereken zemini sağlar. Elinizde gerekli malzemeler olduktan sonra, herhalde en güzeli sizlere “ne duruyorsun blog açsana” demek olacak…

İlgili Makaleler

Dil Bilgisi Kurallarına Hakim Olmak

Dil Bilgisi Kurallarına Hakim Olmak

Eğer dil bilgisi hakimiyetiniz yoksa, blog ziyaretçilerinize derdinizi anlatmakta büyük ihtimalle zorlanacaksınız ve takipçi kaybedeceksiniz demektir. Şayet siz, “Nasıl anlattım yahu… Okuyan bayılacak yazdıklarıma!” diye böbürlenseniz de, okuyan “Bir şey anladıysam Arap olayım” deyip,sayfanıza bir daha ziyaret etmeye tövbe bile edebilecek. Oysa, dil kurallarına uygun kurulmuş cümleler, sevgili ziyaretçilerinizin içlerinde sarılma ihtiyacı doğurabilir. İçeriğe içi ısınan ziyaretçi, o blog sayfasının da müptelası oluverir tabi.

Blog Sayfası İçeriğini Belirlemek

Blog Sayfası İçeriğini Belirlemek

Evet, blog yazmak için hemen her şeye sahipsiniz, bir şeyler yazıp vatana millete hayrınız dokunur olacak ama nasıl? Blog sayfasının hangi tür içerikler olacağına karar vermek çok çok çok önemli. Blog sayfanızın karakteri bu şekilde oluşacak çünkü. Hedeflenen ziyaretçi kitlesinin kimler olacağına göre, yönlenen içerik oluşturma hadisesi başarıya ulaşmanın adeta altın anahtarı.

Blog Yazarı Olmak için Yeterli Heyecan ve İsteğe Sahip Olmak

Blog Yazarı Olmak için Yeterli Heyecan ve İsteğe Sahip Olmak

Tüm gerekli araç gerece ve yetkinliğe sahip olmanın ardından bir de bu işe gönül vermeyi gerçekten isteyip istemediğiniz var elbette. Çünkü eğer gerçekten blog yazarı olmak isteyip bu işe emek vermek için içinizde ufak kıpırtılar yoksa, büyük ihtimalle maalesef başarılı olamazsınız.

Blog Yazarı Olmak Adına Yeterli Özgüven Duygusunu Barındırmak

Blog yazarı olmak, dışarıdan göründüğü gibi kolay bir iş değildir. Bir savı savunmanız veya insanları belirli konularla ilgili ikna edebilmeniz gerekir. Kendine güven duymayan kişi, kurduğu cümlelerde tutarlı olamayacak, iddiada bulunması ise mümkün olmayacaktır. Bu türden emin olunmayan tavsiyeleri de belirli bir arayışın içinde olan blog ziyaretçisi maalesef ciddiye alamayacaktır.

Blog Sayfasına Ayırabilecek Yeterli Zaman Sahibi Olmak

Blog sayfası edinmek, içine belirli periyotlarda içeriklerin girilmesi, emek isteyen bir iştir. Buna yazarın vakit ayırması, sayfası ile düzenli olarak ilgilenmesi şarttır. Şayet zaman ayrılmayan, düzenli biçimde içerik girilmeyen, ilgilenilmeyen blog sayfaları belirli bir süre sonra acı biçimde kaybolur gider.

Blog Sayfasına Düzenli İçerik Girebilecek Disiplin Sahibi Olmak

Blog sayfasına, yazarı veya yazarları tarafından düzenli içerik aktarması, o sayfanın sürekliliğinin sağlanması başarıya ulaşması açısından çok önemlidir. Bu bir disiplin işidir. Ziyaretçi, bir süre sonra o güncelliğe alışır ve alıştığı düzenekte akış gözlemleyebilmek ister. Disiplinli biçimde içerik girilmeyen bloglar hızla kan kaybeder.

Blog Sayfasının Yeterli Başarıya Erişmesi Adına Sabırlı Olabilmek

Blog sayfasına düzenli ve istikrarlı şekilde içerik sağlanmasının ardından artık yapmanız gereken sabırlı olmaktadır. Tabi ki blog’unuzun fark edilip beğenilmesi biraz zaman alacaktır. Hayal kırıklığına kapılmadan, aynı disiplinle devam etmelisiniz.

Blog Sayfasında Okuyucunun Dikkatini Çekebilecek Yaratıcılığa Sahip Olmak

Blog ziyaretçisi, arayış içinde olduğu konuya göre en ilgi çekici, en merak uyandırıcı ve en orijinal içeriklere erişmeyi tercih ediyor olacaktır. O sebeple ziyaretçiye, konunun en yaratıcı biçimde sunulması büyük önem taşır.

Ne Olursan Ol, Kendin Ol!

Ne öneriyorsanız, neyin arkasında duruyorsanız durun, bunda tamamen gerçekçi ve samimi olmanız size kesinlikle kazandıracaktır. Samimiyet mutlaka okuyucuya geçecek, sırf bu doğallık sebebi ile bile takipçiniz haline gelecektir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu