EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

RIP ne demek? RIP Türkçe ne anlama geliyor?

Dünyanın en iyi basketbolcularından birisi olan Kobe Braynt’ın ölümünden sonra özellikle sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından mesajlar paylaşıldı, bu mesajların çoğunda ise Rest in Peace’in kısalt ması olan R.I.P kelimesi kullanıldı. Anlamını bilmeyenler için “RIP ne demek, RIP ne anlama geliyor?’ açıklamak istedik.

NBA tarihinin en iyilerinden birisi olarak gösterilen Kobe Braynt, dün maç sonrası kızının basketbol maçını izlemek için kendisine ait helikopterle seyahat ederken helikopterinin düşmesi sonucu, kendisi ve yanındaki 4 kişi hayatını kaybetti. Bu haberin duyulması üzerine dünya üzerindeki milyonlarca insan Twitter vb. sosyal medya araçları üzerinden onunla ilgili paylaşımlarda bulunarak üzüntülerini belirttiler.

Bu mesajların çoğunda ise R.I.P kısaltması yer alıyordu. Bu kelimenin ne anlama geldiğini bilmeyen sosyal medya kullanıcıları da arama motorlarında ‘RIP ne demek, RİP ne anlama geliyor?’ aramalarıyla kelimenin anlamını öğrenmek istediler.

PEKİ RİP NE DEMEK? RİP’İN ANLAMI NEDİR?

Rest In Peace kısaltması olan RIP’in Türkçe karşılığı ise ‘Huzur içinde yatsın’  demek.

İlginiz Çekebilir

Martin Luther King

Martin Luther King, Jr., Afrikalı-Amerikalı Baptist papaz ve Amerikan yurttaş hakları hareketi önderi. Dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle tanınmaktadır ve 1964 yılında Nobel Barış Ödülü'nü kazanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu