Yaşam - insanListeler

Parapsikoloji Nedir?

Parapsikoloji nedir ve kimler tarafından keşfedilmiştir? Bu yazımız içerisinde sizlere Parapsikoloji ile ilgili bilgi vereceğimiz

istanbul temizlik şirketi

İnsanoğlunun Hayatı Boyunca Karşılaştığı Psikolojik Etkenler;

Yaşadığımız hayat boyunca çeşit çeşit psikolojik etkenler fark edilmiş ve bunların insanlar üzerinde olumlu bir etki yaratması ve hayatına bir artı eklemesi yani kısacası yaşadığı hayat boyunca bu psikolojik etkenlerden faydalanarak hayat kalitesini arttırmayı ve bunları hayat felsefesine uygulayıp başarıyı yakalamayı amaç edinmişlerdir. Bu yazımız içerisinde sizlere bilgi vereceğimiz psikoloji çeşidi ise Parapsikoloji çeşididir.

Parapsikoloji Nedir ve Kimler Tarafından Keşfedilmiştir?

Parapsikoloji Nedir ve Kimler Tarafından Keşfedilmiştir?

1930’lu yılların başında ABD’nin Duke Üniversitesi’nde görev yapan J. B. Rhine ve eşi L. Rhine tarafından yürütülen bir takım çalışmalar neticesinde, psişik çalışmaları belirtmek için Almanca olarak “parapsychologie”(parapsikoloji) terimini ilk defa kullanmışlardır. Parapsikoloji‘nin kelime anlamı, Normal dışı, yani farklı yapıda olan bir psikoloji çeşidi anlamını taşımaktadır.

Parapsikoloji’de Duyu Dışı Algılamaların 3’e Bölünmesi;

Parapsikoloji‘nin meydana çıktığı bu yıllar içerisinde telepati, telekinezi ve duru görü çalışmalarının yoğun bir şekilde yaşandığı duyu dışı algılamalar görülmektedir. Duyu dışı algılama diye tabir edilen algılamaları; geçmiş zamanı, şimdiki zaman ve geleceği algılama diye önce üç bölüme ayırmışlardır. Duyu dışı algılama türünde, bazı insanların daha başarılı bir yol izlediği bilinmektedir. Psişik güç denen bu olgu çeşidi, doğuştan tüm bireylerde var olmakla beraber, aynı seviyede olmamakta ve bu olgu çeşidini yapılan çalışmalar ile ilerletilebilme özelliğine sahiptir.

Parapaikoloji’ye Dahil Olan Bir Çok Farklı Konu;

Parapaikoloji’ye Dahil Olan Bir Çok Farklı Konu;

Parapsikoloji‘ye dahil olan bir çok konu ise, trans halini alarak farklı farklı boyutlara gidilebilmesi, bir haritanın üzerinde yapılan çalışmalar ile kara parçasında su bulma yöntemine kadar olan bir çok farklı konu, parapsikolojiye dahil olabilen konulardır. Parapsikoloji çeşidi konusunda ise bir çok kitap yazılmış ve basılmış, ayrıca Türkiye de dahil olmak üzere bir çok ülkede bu psikolojik etken anlatımı ve bilgilendirmesi için çeşitli seminerler düzenlenmiştir.

Somut Dünya’dan Farklı Bir Yapıda Olan Parapsikoloji;

Somut Dünya’dan çok daha farklı bir konu anlamını taşıyan Parapsikoloji, yapılamayacağı bir şeyi yapıp başarmak, imkansız olanı imkanlı hale getirmek gibi bir çok farklı konular içerdiğinden, insanlar tarafından büyük bir ilgi görmekte olan psikoloji çeşididir.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu