İlginç Bilgilerİlginç Bilgiler ve Videolar

Organ Nakli Olanlarda Kişilik Değişiyor mu?

Organ nakli günümüzde çok ihtiyaç duyulan ancak hiç önem verilmeyen bir ihtiyaçtır. Bu durum dünya genelinde yüz binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Ancak kimileri organ nakline kişisel nedenlerle karşı çıkarken kimileri de dini nedenlerden dolayı karşı çıkmaktadır. Peki gerçekten de organ naklinin insan üzerinde olumsuz etkileri var mı?

Bir çok bilim insanı bu konu üzerinde bir çok makale yazmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda organ nakli olan bazı kişilerde radikal bir biçimde kişilik değişimi gözlemlenmiştir. Örneğin kalp nakli olan biri müzik tarzında radikal bir değişikliğe gitmiştir. Rock müzik severken birden arabasında jazz müziği duyar ve o müzik duygu dolu anlar yaşatır ve ağlamaya başlar.

Ancak kişi o zamana kadar jazz müziği sevmemektedir. Kalp naklinden sonra ortaya çıkan değişimlere çok şaşırmış ve bunu doktoru ile paylaşmak istemiştir. Bu ve benzeri durumlar organ nakli olan bir çok insanda gözlenmiştir. Bizler de sizlere organ naklinin insan üzerindeki etkilerine yönelik bir belgeseli paylaşıyoruz. İşte organ naklinin insan üzerindeki kişilik etkileri. İyi seyirler…

 

 

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu