Faydalı BilgilerListelerYaşam - insan

Online Yabancı Dil Öğrenmek İçin Platformlar

online şekilde internetten yabancı dil öğrenmek isteyenlere özel teknolojik fırsatlardan bahsedeceğiz. Yabancı dil öğrenme siteleri ve uygulamaları hem ücretsiz hem de faydalı! 

istanbul temizlik şirketi

Günümüzde gelişen teknolojiye rağmen insanların üzerindeki iş yükü çok da azalmış değil. İnsanlar sürekli bir yerlere koşturma, bir yerlere yetişme telaşı içinde. Hal böyle olunca kişisel gelişimden ve öz geçmişte artı sağlayacak durumlardan feragat etmek gerekebiliyor. Feragat edilen en önemli şey ise ne yazık ki 21. yüzyılda en çok ihtiyaç duyulan şey yani yabancı dil. Bunun da kolayı var. Bugün online şekilde internetten yabancı dil öğrenmek isteyenlere özel teknolojik fırsatlardan bahsedeceğiz. Yabancı dil öğrenme siteleri ve uygulamaları hem ücretsiz hem de faydalı! 

Yabancı dil öğrenmekten feragat etmenizin nedenleri sürekli devam zorunluluğu olan kurslar, ödevler ve çok zamanınızı alacak öğrenme yöntemleri olabilir. Ama unutmayın ki günümüz dünyası internet dünyası. Oturduğunuz yerden, ofisinizde çalışırken, okulda ders aralarında veya evde yemek yaparken yabancı dil öğrenmeniz mümkün. Yabancı dil öğrenme siteleri ve yabancı dil öğrenme uygulamaları sizin için en iyi platformlar. Yabancı dil yolculuğumuz başlıyor!

1. Busuu

Busuu

Online yabancı dil uygulamaları arasında en eskisi belki de Busuu‘dur. Hem Android hem de iOS destekli telefon ve tabletlerde kullanabileceğiniz, kolay arayüzü olan bu uygulamayla yabancı dil öğrenimindeki adımları kolayca atlayacaksınız.

2. Duolingo

Duolingo

Hem internetten yabancı dil öğrenmek hem de bu işleyişi uygulamada yakalamak isteyenler için Duolingo, Android ve iOS destekli cihazlarda kullanılabilecek dil öğrenme ve imece usulü çeviri yapma uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde eğlenerek öğrenirken aynı zamanda çevirilerinize yardımcı olacak kişileri de bulacak, siz de diğerlerinin çevirilerine yardımcı olabileceksiniz.

3. PhraseBook

PhraseBook

Yeni başlayanlar için yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında diğer bir iyi seçenek de PhraseBook. Yurt dışına çıktığınızda veya herhangi bir yerde bir yabancıyla konuşurken ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi barındıran bu uygulama, en temel sözcüklerden başlaması sayesinde herkese yabancı dil öğrenmenin kapısını açıyor.

4. Voscreen

Voscreen

Yabancı dil öğrenme siteleri arasında son zamanlarda popüler olan Voscreen, uyguladığı online yabancı dil öğretme yöntemiyle diğer uygulamalardan biraz farklı. Uygulama, şarkı kliplerinden, film ve dizilerden, çizgi filmlerinden kesitlerle yabancı dil öğretmeyi amaçlıyor. Uygulama hem Android hem iOS’ta kullanılabilir durumda.

5. Cambly

Cambly

Son zamanların popüler online yabancı dil öğrenme programlarından olan Cambly, Skype benzeri bir uygulama. Bu uygulamanın yaratıcısı, yabancı dil öğrenmek isteyenlerin görüntülü konuşarak bu işi daha kolay ve eğlenceli halde halledebileceğini düşünmüş ve görüntülü online yabancı dil öğrenme programı oluşturmuş. Bu sayede dil öğrenmek isteyenle o dili bilenleri hatta o dilin hocalarını bir araya getiriyor. Çok da güzel yapıyor.

6. Lingualeo

Lingualeo

Diğer uygulamaların aksine “Bana hem gramer hem kelime yüklemesi yapacak bir uygulama arıyorum.” derseniz, Lingualeo tam size göre. Bu uygulamada alt yazılı konferanslar (özellikle TED), İngilizce makaleler ve alt yazı açıklamalı videolar/fotoğraflar bulunuyor.

7. BBC Languages

BBC Languages

BBC herkes tarafından bilinenin aksine yalnızca haber alma ve aktarma aracı değil. Bu kaynak bir site, aynı zamanda birçok yabancı dili öğrenmenizi sağlayacak uçsuz bucaksız bir online yabancı dil okulu. Yabancı dilleri haberlerle öğretiyorlar ve sıkı çalışırsanız kendinizi yabancı dil alanında iyi derecede geliştirebiliyorsunuz. BBC ile internetten yabancı dil öğrenmek hem de aksan kazanmak çok kolay.

8. Livemocha

Livemocha

Livemocha ile internetten yabancı dil öğrenmek çok kolay. 30’dan fazla dil öğrenmek mümkün. Tam Türkçe destekli sayfasının olması da öğrenmede kolaylık sağlıyor.

9. English Ninjas

English Ninjas

İnternetten yabancı dil öğrenmek adına anadili İngilizce olan ve özellikle öğretmenlik yapan kişilerle online görüşmeler yapabileceğiniz bir uygulamadır. Bu online görüşmeler isterseniz çoklu kişi isterseniz iki kişi karşılıklı olarak yapılabiliyor. Özellikle iş görüşmesi, sunum, sözlü sınavlar için oldukça yardımcı bir uygulama.

10. Memrise

Memrise

2015 ve 2017 yıllarında Google Store tarafından en iyi uygulamalar içinde görülen Memrise sayesinde online yabancı dil öğrenmek farklı bir boyutla taşınıyor. Bu boyut gramersizlik. Memrise yapımcıları dünya genelindeki yabancı dil öğrencilerinin gramer kurallarıyla baş edemediğini fark etmiş olacak ki gramer kurallarını uygulamadan tamamen kaldırmış.

Bu uygulama ve internet siteleri sayesinde eğlenceli bir şekilde yabancı dil öğrenecek, öz geçmişinizi genişletecek ve hayallerinizi ileriye taşıyabileceksiniz.

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu