TürkiyeMagazin

Miss Turkey 2022 Finalistleri Belli Oldu!

Miss Turkey, Türkiye'deki genç kızların katılımıyla düzenlenen bir güzellik yarışmasıdır. Bir Türk kadınının imajını en iyi şekilde taşıyan kişiler seçilir.

istanbul temizlik şirketi

Miss Turkey Nedir? 2022 Miss Turkey Ne Zaman?

Miss Turkey, Türkiye’deki genç kızların katılımıyla düzenlenen bir güzellik yarışmasıdır. Bir Türk kadınının imajını en iyi şekilde taşıyan kişiler seçilir. Türk kadınının özelliklerini tüm dünyaya en güzel şekliyle göstermek amacıyla düzenlenmektedir. 2022 senesi için 20 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Yapılacak yarışma organizasyonu, Miss Turkey‘in resmi YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak ve meraklıları tarafından izlenebilecek.

Miss Turkey 2022 Başvuru Şartları Nelerdir?

 1. Yapılacak organizasyona, 1 Ocak 2022 tarihinde 18 yaşını doldurmuş ve 27 yaşından küçük olan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartıyla hiç evlenmemiş ve çocuğu olmamış genç kızlar katılım sağlayabilir. Yarışmaya başvuru formunu dolduran kişiler bir portre ve bir mayolu çekilmiş boy fotoğrafını eklemek zorundadır.
 2. Firma unvanı- ve/veya bağlı şirketlerinin, iştiraklerinin, reklam ve tanıtım acentelerinin çalışanları ve bu kişilerin birinci dereceden aile fertleri (eş, kardeş, ebeveyn veya çocukları) ve/veya akraba olup olmadıkları dikkate alınmaksızın bu kişilerle aynı hanede yaşayan kişiler yarışmaya katılamaz.
 3. Başkası adına yarışmaya katılım sağlamak yasaktır. Katılacak kişi, başvuru formunda beyan ettiği kişisel bilgilerinin doğru olmadığı ve/veya kendisine ait olmadığının ve/veya herhangi bir şekilde yarışmaya katılımının başka herhangi bir nedenden dolayı kurallara aykırı olduğunun tespit edilmesi durumunda yarışmaya katılmasının www.missturkey.com.tr ve/veya CIK tarafından engellenebilir. Bu durumda katılımcının ödül kazanması durumunda ödülün teslim edilmeyeceğini, teslim edilmişse de ödülü www.missturkey.com.tr’ın ilk talebi üzerine derhal iade edeceğini beyan, kabul ve taahhüt eder.
 4. Katılımcılar başvurularını www.missturkey.com.tr sayfaları üzerinden belirli tarih aralıklarında alınacaktır. Katılımcıların başvuruları önce formlar üzerinden jüri tarafından değerlendirilecektir. Daha sonra yarışmaya uygun bulunan katılımcılar seçmeler için İstanbul’a davet edilecektir. Seçmelerde organizasyonun jürileri tarafından katılımcılar arasından 20 (yirmi) finalist ve yedekler belirlenecektir. www.missturkey.com.tr, Yarışma’nın başvuru, seçme, Miss Turkey 2022 kampı ve final gecesi tarihlerini her zaman tek taraflı olarak değiştirilme hakkına sahiptir.
Miss Turkey 2022 Finalistleri Belli Oldu!
Miss Turkey 2022- Soldan Sağa

2022 Miss Turkey Finalistleri

 • 1 Numara ile HANDE DENİZ ULUĞ, 21 yaşında. Boyu 1.85 cm. Üsküdar Üniversitesi’nde Reklamcılık Bölümü 4.Sınıf Öğrencisi.
 • 2 Numara ile GİZEM KOŞAR, 18 yaşında. Boyu 1.81 cm. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Diş Hekimliği Bölümü 1.Sınıf Öğrencisi.
 • 3 Numara ile DERYA ÇETİNKAYA, 22 yaşında. Boyu 177.cm. Vrije Universiteit Brussel’de Hukuk bölümü 1. Sınıf öğrencisi.
 • 4 Numara ile ESİL KAYA, boyu 1.77 cm. Yaşı 19. Beykent Üniversitesi’nde Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü 2.Sınıf öğrencisi.
 • 5 Numara ile Aleyna Şirin, 21 yaşında ve 1.76 cm boy uzunluğuna sahip. Özyeğin Üniversitesi’nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2.Sınıf öğrencisi.
 • 6 Numara ile İREM SU KAHRAMANTÜRK, 20 yaşında ve 1.79 cm boy uzunluğuna sahip. Samsun Özel Tekev Anadolu Lisesi Mezunu.
 • 7 Numara ile İLAYDA ÜSTÜN, 23 yaşında ve boyu 1.78 cm. Kadir Has Üniversitesi’nde Reklamcılık bölümü 4.Sınıf Öğrencisi.
 • 8 Numara ile SELİN ERBERK GURDİKYAN, 23 yaşında ve 1.78 cm uzunluğunda. Florida International University Tıp Fakültesi Son Sınıf Öğrencisi. Ayrıca bu katılımcının annesi olan Neşe Erberk’te 1983’te Türkiye ve 1984’de de Avrupa Güzeli seçilmişti.
 • 9 Numara ile İPEK ARSU, 20 yaşında ve 1.73 cm uzunluğunda. Akdeniz Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Mezunu.
 • 10 Numara ile SELVER MİRA ATAGÜL, 23 yaşında ve boyu 1.72 cm. Marmara Üniversitesi’nde Tekstil Mühendisliği Bölümü 3.Sınıf Öğrencisi.
 • 11 Numara ile NİL DİZDAR, 23 yaşında ve boyu 1.73 cm. Yaşar Üniversitesi’nde Müzik Bölümü Jazz Vokal 4.Sınıf Öğrencisi.
 • 12 Numara ile TUANA KURT, 24 yaşında ve 1.75 cm boyunda. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Özel Hukuk Yüksek Lisans Öğrencisi
 • 13 Numara ile NURTEN AYTEN, 21 yaşında ve 1.77 cm boy uzunluğuna sahip. Uludağ Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi
 • 14 Numara ile SUDE TANYILDIZ, 23 yaşında ve 1.76 cm uzunluğunda. Bilgi Üniversitesi’nde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Mezunu
 • 15 Numara ile ZEYNEP ELİF ÖZAL, 21 yaşında ve 1.75 cm boy uzunluğuna sahip. Bilgi Üniversitesi’nde Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü 2. Sınıf öğrencisi.
 • 16 Numara ile ŞİRİN ABUFAUR, 25 yaşında. Boyu 1.78 cm. Namık Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu.
 • 17 Numara ile ECE AYDEMİR, 21 yaşında ve 176 cm. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü 3. Sınıf öğrencisi.
 • 18 Numara ile BERFİN ANT, 23 yaşında ve 1.77 cm uzunluğunda. Marmara Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi 4.Sınıf Öğrencisi.
 • 19 Numara ile NURSENA SAY, 24 yaşında ve 1.80 cm boy uzunluğuna sahip. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu.
 • 20 Numara ile MERVE YILDIRIM, 24 yaşında ve 1.84 cm boy uzunluğuna sahip. Beykent Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon Bölümü 4. Sınıf öğrencisi.
 • Daha fazlası için tıklayarak sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu