Gezi RehberiListeler

En Çok Ziyaret Edilen İstanbul Sosyete Pazarları

istanbul temizlik şirketi

Sosyete pazarları, kaliteyi ucuza bulmanın tek adresi olması sebebiyle bu isimle anılmaktadır. Çünkü bu pazarlar, diğer pazarlardan tamamen farklı olarak toplumda sosyete olarak isimlendirilen sınıfın giymiş olduğu en ünlü markaların defolu veya birebir taklitlerinin bulunduğu pazarlardır. Sosyete pazarlarında mağazalarda yüzlerce lira ve hatta binlerce lira seviyesinde olan ürünleri, ürüne göre değişse de neredeyse 4’te 1 ‘fiyatına bulabilmek mümkün. Türkiye’de İstanbul bu konuda en aktif şehirlerden birisidir. İstanbul’ un genelinde köklü geçmişe sahip olan sosyete pazarları bulunuyor. Bu nedenle de İstanbul sosyete pazarları sadece şehirde değil tüm Türkiye’ de üne sahiptir.

Sosyete Pazarlarında Her Türden Ürün Bulunuyor

Toplumsa sınıfların oluşturduğu farklı ortadan kaldırarak, her iyi ürüne herkesin ulaşabilmesi açısından önemli bir alternatif oluşturuyor. Bu nedenle de toplum hayatında sosyete pazarlarının oldukça önemli bir rolü bulunuyor. Sosyete pazarlarında satışı gerçekleştirilen ürünlerin yelpazesi ise oldukça geniştir. Dolayısıyla herkes aradığı her ürünü sosyete pazarlarında bulabiliyor. Ağırlıklı olarak kıyafetlerden oluşuyor olsa da hayatın her noktasına değecek ürün çeşitlerini de bulabilmek mümkündür. Özellikle iç çamaşırı, güneş gözlükleri, parfümler, kozmetik ürünleri ve gümüş aksesuarlar bulunuyor. Bununla birlikte İstanbul sosyete pazarları ile battaniye, perde, halı ve banyo paspası gibi en ünlü markaların ev tekstili ürünlerini de çok cazip fiyatlara satın alabilmek mümkün. Hatta porselen yemek takımı gibi gerçekte yüksek fiyatlara sahip olan ürünleri dahi çok cazip fiyatlara bulabilmek mümkündür.

Kadıköy Salı Pazarı (Kadıköy Sosyete Pazarı)

Sosyete pazarı denilince ilk akla gelen yerlerin başında Kadıköy Salı Pazarı geliyor. İstanbul sosyete pazarları arasında en yoğun kalabalığın olduğu pazarlardan birisidir. Kadıköy sosyete pazarı aynı zamanda da İstanbul genelindeki en büyük pazarlardan birisidir. Dünyaca ünlü markalara ait olan kıyafet, ev tekstili, kozmetik, parfüm vb. ürünlerin yanı sıra meyve ve sebze tezgahları da bulunuyor. Salı günleri kurulmasından dolayı “Salı Pazarı” olarak da isimlendiriliyor. Gitmek isteyenler Kadıköy’ de bulunan “Söğütlüçeşme Metrobüs İstasyonu” veya “Söğütlüçeşme Marmaray İstasyonu” arkasındaki Pazar alanına kolayca ulaşabiliyor.

Adres: Hasanpaşa, Uzunçayır Cd. 50/2, 34722 Kadıköy/İstanbul

Konum:

Ulus Sosyete Pazarı (Etiler Sosyete Pazarı)

İstanbul’ da ve hatta Türkiye’ de sosyete pazarı kavramını kazanmış olan ilk Pazar olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle de İstanbul sosyete pazarları arasında en eskisidir. İstanbul Ulus’ ta kurulan bu sosyete pazarı artık Ortaköy’ deki Dereboyu’ nda bulunan İSPARK arazisinde kuruluyor. Perşembe günleri kuruluyor. Ayrıca Metrobüs istasyonu ve Akmerkez üzerinden ring seferler buraya kolayca erişim imkanı veriyor.

Adres: Levazım, Korukent Sitesi No:44, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Konum:

 

Yeşilköy Sosyete Pazarı

İstanbul sosyete pazarları arasında en popüler olanlarından birisi de Yeşilköy Sosyete Pazarı’dır. İstanbul Yeşilköy’ de Çarşamba günleri kurulması nedeniyle “Yeşilköy Çarşamba Pazarı” olarak da biliniyor. Florya ile Yeşilköy arasında bulunan bu Pazar oldukça büyük pazarlardan birisidir. Hatta İstanbul Avrupa Yakası ulaşımının önemli merkez noktalarına olan ulaşım kolaylığı ve yanı sıra birleşme noktalarından birisini oluşturması nedeni ile her Pazar çok kalabalık oluyor. Hatta bu kalabalığın oluşturduğu ilgi Florya ile Yeşilköy arasındaki trafik sıkışıklığını birkaç kat arttırıyor.

Adres: Yeşilköy, Yeşilköy Halkalı Cd., 34149 Bakırköy/İstanbul

Konum:

Bakırköy Sosyete Pazarı

İstanbul’ un en meşhur sosyete pazarları arasında yer alıyor. Hatta İstanbul’a ait sosyete pazarlarının tüm Türkiye’ de ünlenmiş olan pazarlarından birisi olma özelliğine sahiptir. Öyle ki İstanbul’a gelen yerli turistler ve hatta yabancı turistler tarafından Bakırköy sosyete pazarı mutlaka ziyaret edilen mekanlardan birisi haline geldi. Cumartesi günleri kurulan sosyete pazarı zengin ürün çeşitliliği ve birbirinden değerli marka ürünleriyle dikkat çekiyor.

Adres: Osmaniye, Çolak İbrahim Sokağı, 34146 Bakırköy/İstanbul

Konum:

Martin Luther King

Martin Luther King, Jr., Afrikalı-Amerikalı Baptist papaz ve Amerikan yurttaş hakları hareketi önderi. Dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle tanınmaktadır ve 1964 yılında Nobel Barış Ödülü'nü kazanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu