Instagram takipçi satın al
SinemaListeler

Kesinlikle Bütün Serileri İzlenilmesi Gereken 9 Film

Seri filmlerde genelde ilk film harika olur ama sonraki filmlerde kalite düşer, size paylaştığımız listede yer alanlarda ise kalite sürekli daha ileriye taşınıyor.

istanbul temizlik şirketi

Öyle filmler vardır ki gösterime girdiğinde yer yerinden oynar ve inanılmaz bir başarı yakalar, bu tür filmler izleyicinin beklentisi sayesinde seriye dönüşür, bazı filmlerde kitaptan ya da çizgi filmden uyarlama olup ilki çekilirken devamı olacağı bellidir. Biz de sizler için en iyi seri filmleri derledik ve sizlerin beğenisine sunduk. Tüm bu filmler dünyaca beğenilmiş ve oldukça popüler olan filmler olmakla birlikte milyonlarca dolarda gişe hasılatı elde etmiştir.

Devam filmleri ilkinden başarılı olan çok fazla seri yoktur, işte size Bütün Serileri İzlenilmesi Gereken 9 Film:

1- Yıldız Savaşları

Yıldız Savaşları

George Lucas tarafından yapılan film, en özgün serilerden biridir. 1977 yılında ilk film, serinin dördüncü bölümü olarak yayınlandığında altı bölümlük bir seri olacağı belliydi ve tüm dünyada çok büyük bir hayran kitlesi kazandı.

2- Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi

J.R.R.Tolkien’in aynı adlı fantastik romanından uyarlanan film üçleme olarak yayınlanmış ve her bölümü çok büyük bir izlenme oranı yakalamıştır. Bütün dünyada fenomen haline gelen Orta Dünya’da ki farklı ırkların mücadelesi hala en sevilen seriler arasındadır.

3- Baba

Baba - The Godfather

MarioPuzo’nun romanından uyarlanan seride MarlonBrando ve Al Pacino efsaneleşiyor. Corleone ailesini anlatan başyapıt, Amerika’da yaşayan bir İtalyan mafya ailesinin başından geçenleri konu alıyor.

4- Ipman

Ipman

Efsanevi karateci Bruce Lee’nin hocası olan Ipman’ın hayatını anlatan film her bölümüyle büyük beğeni kazanmış ve iyi bir gişe başarısına ulaşmıştır.

5- Rocky

Rocky

SylvesterStallone’yi üne kavuşturan ve ilk bölümü 1976’da çekilen altı bölümlük efsane seride İtalyan boksör RockyBalboa’nın boks dünyasında bir numaraya yükselmesini ve efsaneleşmesini anlatıyor.

6- Süperman

Süperman

DC çizgi roman dünyasının en popüler kahramanı olan Süperman’in hikâyesi beyazperdeyle 1976 senesinde tanışmış ve günümüze kadar yedi filmi çekilmiştir.

7- Geçmişi Olmayan Adam

Geçmişi Olmayan Adam

İlki 2002 yılında çekilen, baş rolünde Matt Damon’ın oynadığı seri beş bölümden oluşur. Hafızasını kaybeden JasonBourne’un maceralarının anlatıldığı serinin her bölümü büyük ses getirmiştir.

8- Buz Devri

buz Devri

Şimdiye kadar beş bölüm çekilen animasyon seri tüm dünyada büyük başarı yakalamış ve hem çocukların hem de yetişkinlerin en sevdiği serilerden birisi olmuştur.

9- Geleceğe Dönüş

Geleceğe Dönüş

1985 yılında ilk bölümü yayınlandığında büyük sükse yapmış ve arkasından iki devam filmi daha çekilerek başarısını katlamıştır. Birçok ödül kazanan film hala büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu