Gezi Rehberi

İzmir’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Türkiye'nin en güzel şehirlerinden birisi olan İzmir’e düşenler oralarda nerelere mutlaka uğramalı ? Gelin hep beraber göz atalım.

Yaz aylarının gelmesiyle tatil meraklılarının büyük kısmı Ege kıyılarına akın ettiler. Ege kıyısının incilerinden biri de tabi ki tartışmasız İzmir. Peki ya yolu İzmir’e düşenler oralarda nerelere mutlaka uğramalı ? Gelin hep beraber göz atalım.

1. Karaburun

Karaburun

Muhteşem ve el değmemiş doğasıyla İzmir merkeze sadece 100 km uzaklıktaki bu doğa harikası deniz kenarı yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sakız Adası’nın ve Midilli’nin karşıdaki görüntüsüne karşı güneşlenin.

2. Urla

Urla

İzmir yarımadasının içinde merkeze sadece 53 km uzaklıktaki bu şirin ilçe il dışından gelenlerin ilgisini cezbetmektedir. Şarap tadımı, zeytinyağlılar ve deniz ürünleri deneyimleri sizleri bekliyor.

3. Kuşadası

Kuşadası

Her ne kadar İzmir sınırları içerisinde yer almasa da uzaklığı sadece 100 km olduğu için İzmir’e gelenlerin bir de buraya uğrayalım dediği bir yer.

4. Gümüldür

Gümüldür

İzmir’in şirin mi şirin bu beldesi merkeze sadece 80 km uzaklıkta. Mandalina bahçelerinin müthiş kokusu sizleri çağırıyor. Sakin ve huzur verici bir tatil için vazgeçilmez bir yer.

5. Sığacık

Sığacık

Merkeze sadece 50 km uzaklıkta yer alan bu şirin kasaba 16 yüzyılda inşa edilen bir de kaleye sahip. Hem tarihi dokusu hem de doğal güzelliğiyle vazgeçilmez bir uğrak yeri.

6. Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti

İzmir’e sadece 74 km uzaklıktaki milattan önce 6.Yüzyıla ait bu yapılar hem yabancı hem de yerli turiste hitap ediyor. Her yıl binlerce kişi sadece Efes Antik Kentini görmek için İzmir’e geliyor.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu